Menu

У ЧДТУ відбулися вибори ректора - фоторепортаж Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
У ЧДТУ відбулися вибори ректора - фоторепортаж

Відеоспостереження, контроль представників Міністерства освіти і науки, поліції і спостерігачів, дотримання таємниці голосування – у ЧДТУ у вівторок, 24 травня, відбулися вибори ректора.  

За право керувати вишем боролися сім кандидатів. Участь у виборах мали взяти більше 440 науково-педагогічних працівників вузу, обслуговуючий персонал та 86 делегованих від різних факультетів студентів – усього 593 особи.

За результатами виборів ректора ЧДТУ найбільше – 192 голоси - віддали за Сергія Назаренка, що становить 32,38%. Другу позицію із 89 голосами обіймає Максим Мусієнко - 15,01%. За Володимира Рудницького віддали голоси 88 виборців - 14,84%. За Лесю Петкову проголосував 81 виборець, Тамару Качалу – 66,  Максима Бондаренка – 36, Тетяну Калінеску – три виборці. Явка виборців склала 94,4%. П’ять бюлетенів не є дійсними.

Як зазначила голова виборчої комісії Лариса Чепурда, ні поліцією, ні представниками МОНу жодного порушення не було зафіксовано:

- Навіть не припускала, що могли бути зауваження при такій відкритості. Тут наскільки все прозоро: три камери відеоспостереження були направлені на прозорі урни, всі столи роботи виборчої комісії і стіл для підрахунку голосів. Все це було записано на сервер і було видно з монітору. Виборча комісія складається з професіоналів, чесних, інтелігентних людей – науковців, деканів факультетів, кандидатів наук, завідувачів кафедр, від студентства – відмінниці.  О 15.00 виборча дільниця була закрита для підрахунку бюлетенів, - зазначила Лариса Чепурда. О 17.00 було закінчено підрахунок голосів.  

Як зазначила головний спеціаліст відділу роботи з керівними кадрами департаменту персоналу МОН України  Валентина Проценко, вибори в Черкасах пройшли спокійно й врівноважено.

- Кабінки  прозорі й опечатані, бо під час засідання оргкомітету дехто хвилювався, що може бути подвійне дно. У Хмельницькому на виборах у нас були заміновані дільниці, – зазначила Валентина Проценко.   – У більшості людей була присутня якась підозра й недовіра. Думали, що якщо оргкомітет і сейф знаходяться на другому поверсі, то туди має хтось обов’язково залізти. Вони пробували той сейф підняти? Міліціонер під дверима. Треба вже завершувати цю боротьбу у вузі й  працювали над репутацією навчального закладу і над набором майбутніх студентів. Вузи мають розуміти, що держзамовлення зменшується щороку, і треба заробляти самому й вигравати гранти. Цей бруд псує репутацію закладу.

Усіх сімох кандидатів Валентина Проценко вважає сильними особистостями, і кожен із них нікому не уступав. У кожного були всі шанси виграти вибори.

Сергій Назаренко, кандидат на посаду ректора, який нині виконує обов’язки ректора,  ішов на вибори без хвилювання з абсолютним розумінням того, що після 11-ти місяців є позитивні здобутки, надбання,  які бачить колектив і студенти.

- Хочеться, аби всі виборці і студенти впевнились у тому, що вибори можуть бути прозорими, чесними, чистими, без втручання адміністрації, без застосування брудних технологій. Будь-яке рішення колективу я з радістю прийму, - зазначив Сергій Назаренко.

Кандидат на посаду ректора ЧДТУ Тамара Качала позитивним називає участь у виборах сімох кандидатів, адже це сім стратегій розвитку, а отже людина, яку оберуть ректором, візьме раціональні зерна з цих семи стратегій і консолідує всіх, об’єднає всі прогресивні думки й виробить стратегічний вектор, що підвищить рейтинг вузу.   

- Попри те, що суд ще не закінчився, і вважаю, що мене звільнено неправильно, я радію, що вибори відбулися. Були створені невірні умови. В мене було лише кілька днів для зустрічі з виборцями, тому довелося вдаватися до таких засобів, як написання листів, в яких закликала дивитися на те, що зроблено, а на не те, що обіцяють. Мене рік не впускали в університет. Те, що відбувається в університеті останні одинадцять місяців – це не просто регрес, це стагнація. Мені є з чим порівнювати, адже я працювала в трьох університетах, - зауважує Качала.

Екс-ректор університету, професор  Юрій Лега, який керував вузом більше 15-ти років, а нині викладає  на  кафедрі радіотехніки, готовий допомогти будь-кому, хто стане ректором.

- Боротися потрібно було чесно і я націлював колектив на те, аби все пройшло прозоро. Останні роки довели, що ми і на регіональному, і на загальноукраїнському рівні займаємо не ті позиції, які повинні займати. За останній рік ситуація поліпшилась, стабілізувалась. Новий ректор повинен мати велику сміливість прийти і взяти цю нелегку ношу, назвав демократичним процесом. Головне – любити людей, працювати на колектив, бачити перспективу і працювати-працювати-працювати, – вважає Юрій Лега.  

Необхідний 50%+1 голос не набрав жоден із кандидатів, тому буде проведено другий тур виборів, участь у якому візьмуть Сергій Назаренко та Максим Мусієнко. Коли саме відбудеться другий тур, визначає оргкомітет відповідно до Положення.

 

вгору