Menu

Хто влаштовує диверсії в ЧДТУ? Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Роговська
Хто влаштовує диверсії в ЧДТУ?

1 червня в Черкаському державному технологічному університеті відбувся ІІ тур виборів ректора. Із 593 виборців виборчі бюлетені для голосування отримали 568 осіб. За Максима Мусієнка віддали  свої голоси 268 виборців, за Сергія Назаренка - 179 виборців.  121 бюлетень, на 111-ти  з яких не було жодної позначки,  визнали недійсними. Відповідно жоден кандидат - ні Сергій Назаренко, ні Максим Мусієнко не набрали 50% голосів плюс один голос, а тому переможця не було визначено, а вибори визнали недійсними.

Нагадаємо, перший тур виборів ректора відбувся 24 травня 2016 року. Із сімох кандидатів найбільше голосів  – 192 віддали за Сергія Назаренка та  89 – за Максима Мусієнка. Тоді із 560 бюлетенів, виявлених у скриньці, було визнано недійсними п’ять.

Вибори в університеті, за словами  голови  виборчої комісії Лариси Чепурди, були абсолютно прозорі, проходили в присутності всіх кандидатів і спостерігачів. Обов’язковою була наявність контрольного листа, який підписали всі члени виборчої комісії й спостерігачі на дільниці. Урни – прозорі, всі події виводились на екран, є запис.

- Але під час підрахунку голосів було виявлено десять явно недійсних бюлетенів, де були всі перекреслені або стояли галочки проти обох кандидатів. Нас вразило те, що коли  ми почали розкладати бюлетені, ми побачили, що багато бюлетенів пустих, на яких немає позначки ручкою, –  розповіла Лариса Чепурна. – Першою в наших головах була думка, що не може більше ста осіб проголосувати й не сказати, що ручка не пише або люди не захотіли голосувати, варіантів було багато. Але представник Міністерства освіти Ірина Ісмакаєва, припустивши, що хтось міг підкласти у виборчу кабінку ручку зі зникаючими чорнилами, адже подібний випадок був минулого року в одному з вузів, закликала викликати поліцію. Коли таких бюлетенів побільшало, ми вже не сумнівались у тому, що саме такий метод міг бути застосований. Адже роздивившись бюлетені під кутом, було видно нажим ручки і відтиск галочки.  Були вислухані всі спостерігачі і від кандидатів,  і від громадських організацій, все запротокольовано, і всі присутні спостерігачі зазначили, що бюлетені варто визнати недійсними, але волевиявлення виборців в сторону одного чи іншого кандидата визначити неможливо й звернутися до правоохоронних органів, які б визначили, чи це люди не проголосувати, чи це диверсія на дільниці. Виборча комісія проголосувала визнати ці бюлетені недійсними і викликати правоохоронців. Останні склали акт, вилучили 111 бюлетенів і ручки з кабінок для експертизи.

- Але коли ми взяли ці ручки, розписали на листочку, вони писали й чорнила не зникли. Ми склали протокол і здали його в оргкомітет, - повідомила Лариса Чепурда.

Подальше вирішення питання, що робити – це прерогатива міністерства – або ж призначати нові вибори з усією процедурою від початку, або ж проводити повторне голосування по другому туру. Лариса Чепурда припускає: в університеті є група людей, яка не задоволена цим результатом і яка не хоче, щоб Сергій Назаренко  залишився в.о. ректора, є ті, хто програв вибори й організували людей на те, що якщо буде втручання третьої сили, будуть перевибори. Але такої процедури в законодавчому полі  не існує.

- Вони посилаються на Одеський вуз, де була подібна ситуація, були ручки зі зникаючими чорнилами і де пішли назустріч колективу й провели переголосування у зв’язку з втручанням третьої сили,  - пояснила Лариса Чепурда. –  У законодавчому полі процедура така: якщо вибори не відбулися і жоден із кандидатів не набрав 50% голосів плюс один голос, через два тижні  повинні бути оголошені вибори, крім місяців, які припадають на відпустку, тобто липень-серпень, а восени прийом документів і наступні вибори. Тобто може бути два варіанти розвитку подій: або міністерство піде на умови колективу  – технічне переголосування у зв’язку з утручанням третьої сили, але це дуже сумнівна процедура, або зробить все по закону і за два тижні після виборів оголосить додаткові вибори.  Ці з’ясовування стосунків дуже не на часі нині. До складу комісії входила голова студради одного з факультетів, яка навіть розплакалася, адже розпочалася залікова сесія,  на носі – іспити, розпочинають роботу комісії з захисту дипломних робіт, незабаром видача дипломів, набір студентів. Це якась диверсія проти навчального закладу.  Те, що ці процеси варто припинити, усвідомлюють розумні  люди, а от нерозумним треба влада й збурювання.

В.о. ректора Черкаського державного технологічного університету Сергій Назаренко задоволений результатом голосування, адже головне, що колектив висловив свою точку зору чесно й відкрито.  Він підтримує точку зору колективу і виступає за технічне переголосування другого туру, на якому наполягає й колектив.

- Я висловлюю думку колективу, за владу не тримаюсь, адже мене цікавить виключно майбутнє університету, – додав Сергій Назаренко.  

Максим Мусієнко упевнений: колектив університету втомився і йому потрібно працювати, а не з’ясовувати стосунки.

-  Людям потрібна визначеність, аби вони спокійно працювали. А якщо на кілька місяців затягнути цей процес, він ні до чого доброго не призведе. Моя позиція така, що другої нової виборчої кампанії не повинно бути. Потрібно провести переголосування й працювати далі, – зазначив Максим Мусієнко.  – Треба об’єднувати сили, адже у всіх спільна  мета – щоб університет був найкращим. Інша справа, що різні методи використовують.  

Сергій Назаренко пообіцяв подбати про безпеку під час виборів, аби не трапилось повторення ІІ туру виборів, тому на голосування буде закуплено ящик ручок, які перевірять, щоб кожен зміг проголосувати і його волевиявлення було враховано.

- Не хотілось би, аби колектив свідомо кидав пусті бюлетені, – зазначив  Сергій Назаренко.

вгору