Menu

Де на Черкащині можна буде освятити воду та скупатися на Йордана

Де на Черкащині можна буде освятити воду та скупатися на Йордана

Свято Водохреща, Йордан, або Богоявлення Господнє завершує цикл різдвяно-новорічних зимових свят. Тисячі людей святять воду, оцінюючи її цілющі властивості, та зважуються на купання.

– Чи змиває освячена вода гріхи й хвороби, як більшість із пірнальників думає, залежить від людини, – вважає Митрополит Черкаський і Канівський Софроній. – Свята вода діє не без участі самої людини, самого віруючого. А може бути й так, що для людини й заради людини Господь може послати диво.
Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн закликає йти до води з чистими помислами і з вірою в те, що Господь тим, хто кається, відпускає гріхи. Через занурення у воду просіть очищення гріхів і оздоровлення від тілесних та душевних хвороб.
– Бог через занурення у воду очищає від гріхів, оздоровлює. Тому не забувайте про молитву під час освячення води, прославляйте Господа, подякуйте йому за все, – зазначив Владика Іоанн.
Обов'язкову умову купання і пірнання з головою на Йордана Владика Софроній називає людською вигадкою: «Але воно в нас уже увійшло у звичай. Цей звичай не є уставною, догматичною вказівкою. Якщо хтось просить благословення на купання, священики чи єпископи благословляють. Але знову ж таки, не без волі людини. Якщо вона збирається зануритися у воду і вірить, що це їй допоможе, то це не заборонено. Ще ніхто ніколи не хворів, коли він занурювався під час освячення води. А ще пам'ятайте: це дійство православної церкви, тому людина нічого не зробить, не перехрестивши себе, тому перед пірнанням обов'язково перехрестіться».
– Бажаю, щоб усі люди на Україні очистились хрещенською благодатною водою, – звернувся до черкащан Владика Софроній.

Безпечне  купання
Для безпечного пірнання у трьох місцях у Черкасах облаштують спеціальні зони. 19 січня у місті можна буде скупатись на офіційно визначених місцях: на пляжах «Рив'єра», «Митницький» (перехрестя вул. С. Смирнова – вул. Героїв Дніпра). Саме тут із 7.30 чергуватимуть сезонні рятувальні пости КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» та рятувальники управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Черкаській області. Пункти обігріву буде облаштовано на пляжі «Митницький» і пляжі «Рив'єра». Рухомий рятувальний пост буде чергувати біля річкового порту.

Якої погоди  чекати?
17-20 січня вночі стовпчик термометра може опуститися до мінус 8-13°С, удень – 4-9 морозу. Істотних опадів цього дня не очікують. На Дніпрі тільки розпочався період льодоутворення. Як зазначив начальник Черкаського центру з гідрометеорології Віталій Постригань, крига буде тонкою, вкрай ненадійною, тому не ризикуйте.

На  здоров'я!
Аби пірнання принесло користь, прислухайтеся до порад лікаря-кардіолога реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра» Катерини Демченко.
Протипоказаннями до пірнання і переохолодження організму є:
документована ішемічна хвороба серця, що проявляється стенокардією напруги високих функціональних класів;
холодова та вазоспастична стенокардія;
порушення серцевого ритму;
артеріальна гіпертензія, особливо її кризовий перебіг;
незагартованість до низьких температур;
хронічні обструктивні захворювання легень із частими захворюваннями (хронічні бронхіти з частими загостреннями, бронхіальна астма, легенева недостатність);
хронічні запальні захворювання нирок (хронічний гломеруло- та пієлонефрити).
Табу: не вживайте перед пірнанням спиртних напоїв.
Обов'язково: перевірте свій тиск, пересвідчіться, що у вас немає гострих респіраторних захворювань із такими симптомами як нежить, кашель. Поїжте за дві години до пірнання, не йдіть у воду натщесерце.

храми Української православної церкви (Київського патріархату):
Свято-Троїцький кафедральний собор (площа Слави, 10).
Свято-Миколаївська церква (вул. Сумгаїтська, 21).
Каплиця Святих Кирила та Мефодія (бул. Шевченка, 81).
Каплиця Сергія Радонезького та Всіх Святих Землі Української на перетині вул. Добровольського та Гоголя.
Свято-Анатоліївський храм (вул. Менделєєва, 16/2).
Храм Святої великомучениці Варвари (вул. Руставі, 25/1).
Річковий порт (біля спорткомплексу «Спортлайф», вул. Козацька, 2), де пірнають моржі – початок освячення о 7.00.

храми Української православної церкви:
Свято-Михайлівський кафедральний собор (Соборний сквер, вул. Ільїна, 212).
Храм Святого апостола Андрія Первозванного (мікрорайон Митниця, вул. Героїв Дніпра, 14).
Храм Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Благовісна, 374).
Храм Різдва Христового (Південно-Західний район, вул. Сумгаїтська, 37).
Храм Святого апостола Луки (на території Третьої міської лікарні, вул. Рози Люксембург, 210).
Храм на честь ікони Божої Матері «Всецариця» (на території Першої міської лікарні, вул. Дахнівська, 32).
Храм на честь ікони Божої Матері «Неопалима купина» (р-н Луначарського, на території Черкаської академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля).
Храм Святого Іоанна Воїна (при військовій частині «Атобат», вул. Ільїна, 221).
Свято-Преображенський храм (Дахнівка, вул. ІІ Українського фронту, 153).
Храм Іоанна Хрестителя (с. Хутори).
По області на Водохреща освячуватимуть воду в с. Стеблів, що на Корсунщині (новий храм біля вотчини Нечуя-Левицького), на джерелі святих мучеників Кіпріана та Устинії на території Свято-Троїцького Чигиринського жіночого монастиря (м. Чигирин, вул. Короленка, 47), біля Свято-Троїцького Мотронинського жіночого монастиря (с. Мельники Чигиринського району).

вгору