Menu

На Чорнобаївщині змагалися і ставили рекорди справжні богатирі Рекомендуємо

• Автор  vechirka.ua
На Чорнобаївщині змагалися і ставили рекорди справжні богатирі

Богатирський турнір цими вихідними влаштували на батьківщині відомого силача Івана Піддубного – у селі Красенівці на Чорнобаївщині. Встановили на святі й новий національний рекорд, пише "Прочерк".

Свої сили могли випробувати не лише професіонали, а й аматори. Під час свята відбулися виставки народних умільців, лотереї, турнір з греко-римської боротьби, екскурсійна програма «Іван Піддубний – наша гордість, наша слава, наша сила», змагання «Найспортивніше село - 2016», показові виступи Європейської федерації Лао-Тайських бойових мистецтв «Білий лотос» тощо.

З рук почесного голови оргкомітету Петра Душейка, співголів – керівників Чорнобаївщини Сергія Джоболди та Григорія Зінченка нагороди отримали переможці Всеукраїнського турніру з греко-римської боротьби на призи пам’яті І.М. Піддубного в двох номінаціях. У ваговій категорії до 97 кг переможцем став Євген Савєта (Полтавська, Донецька області). У ваговій категорії до 130 кг переміг Микола Кучмій (Київ, Донецьк). Його також визнали абсолютним чемпіоном турніру.

У змаганні «Найсильніша людина свята» (богатирські ігри) переміг Роман Науменко з Красенівки. Другим став Віктор Качур (Богодухівка Чорнобаївського району), брат відомого у районі десятиразового переможця цього турніру Валентина Качура.

У змаганні «Найспортивніше село Чорнобаївського району» перемогла громада села Крутьки.

Родзинкою свята став виступ спортсмена з Києва Миколи Ткачука, який встановив Всеукраїнський рекорд з підняття 32-кілограмової гирі в поштовху довгим циклом за 10 хвилин.

Гирьовим спортом Микола займається майже 8 років. Він – уродженець Буковини, триразовий чемпіон світу з гирьового спорту серед дорослих, п’ятиразовий – серед юніорів. Нещодавно одружився.

З нагоди 145-річчя від дня народження видатного спортсмена у греко-римській боротьбі Івана Піддубного Микола Ткачук сподівався підняти гирю 145 разів. Проте вирішив не зупинятися й дійшов до 172 разів. Рекорд було офіційно зафіксовано представницею Книги рекордів України. Журналістам спортсмен сказав, що, якби не пекуче сонце, напевне, міг би підняти гирю й більше, до 200 разів. Проте, результатом спортсмен задоволений.