Menu

Наш земляк Михайло Старицький – це не тільки «За двома зайцями» - фоторепортаж Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна РОГОВСЬКА
Наш земляк Михайло Старицький – це не тільки «За двома зайцями» - фоторепортаж

У Черкасах презентували нове видання вибраних творів Михайла Старицького «На прю!» та щоденник ділового українця «Український щорічник-2017».

Новинки побачили світ за сприяння політика, лідера Громадського руху "Рідна країна", громадського діяча, професора Київського національного університету ім. Т. Шевченка Миколи Томенка.

Тисячний наклад «На прю!» нашого земляка, уродженця Кліщинців Чорнобаївського району розрахований на освітню, музейну, бібліотечну, шкільницьку громаду. Книга рушить по всіх бібліотеках України, а левова частка видання, за словами Миколи Томенка, осяде на Черкащині.

- Я ідеолог того, щоб у ювілейні роки видавати класиків, – зазначив Микола Томенко. – Я мрію про те, що скоро ми побачимо фільм за твором Старицького. І не чекатимемо, поки його зніме Росія, як вийшло із «Тарасом Бульбою». Нам нашу історію самим треба описувати і переводити на мову нашої культури.

Як зазначила черкаський видавець, де віддруковано «На прю!» Юлія Чабаненко, вони «ставили за завдання зробити книгу привабливою для молодого читача» й для них велика честь видавати таку книгу, яка «не залежиться на полицях бібліотек». Віддрукована на книжково-журнальному папері, великими шрифтом, книга легко читається.

За словами професора ЧНУ Володимира Поліщука, у книзі так продано матеріал, щоб якомога повніше представити мистецький феномен Михайла Старицького і як прозаїка, і як драматурга, і як поета.

У червоній палітурці щорічник має чимало новинок – на прохання бібліотекарів по місяцях систематизовано всі ювілейні дати, тобто вже є план просвітницької роботи. Окрім презентації нових видань, Микола Томенко повідомив про завершення п’ятого етапу проекту «Сім чудес України», в якому продовжує знайомити з гарними, але фантастично мало відвідуваними місцями та презентував популярну версію «Україна: історія Конституції», яка стане в нагоді правознавцям.

«Пішовши проти комуністичної планової системи зайнявши жорстку антикомуністичну позицію», Микола Томенко поставив завдання видати щорічник, присвячений постаті Г. Сковороді.

 

вгору