Menu

Семикласник витягнув дев’ятирічну дівчину з крижаної ополонки Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
Семикласник витягнув дев’ятирічну дівчину з крижаної ополонки

Черкащина має свого маленького героя. Семикласник Богдан Волик – ще дитина, але вчинив як справжній чоловік – кинувся у крижану воду  рятувати дівчат. У серці цього хлопчини – багато добра і героїзму, чому варто повчитися багатьом дорослим.

Прогулюючись набережною Дніпра в районі пляжу «Живчик», 13-річний черкащанин почув розмову двох дівчат, які планувати йти на кригу. Хлопець зауважив їм, що крига тонка й не варто ризикувати. А вже за мить побачив, що вони стрибають на льоду. І це за 25 метрів від берега. Згодом почув крики й побачив, що обидві дівчинки вже борсаються у воді. Не зволікаючи, одразу набрав 101, а тоді виламав із чагарнику півтораметрову палицю й поповз допомагати дівчатам. Заспокоював їх. І керував, що їм робити. Витягнув одну на берег.

У цей момент на пляж прибули працівники відділення другої пожежно-рятувальної частини. Узявши драбину, старший пожежний Сергій Тимчук спробував вийти на кригу, проте та не витримала і чоловік разом із драбиною опинився у воді. Розуміючи важливість кожної миті, чоловік навіть опинившись у воді, продовжив рухатися із рятувальним колом до дівчини. Подолавши половину дистанції, у рятувальника через судому стало зводити ноги і він почав завалюватися на бік. Йому на допомогу поспішили двоє офіцерів оперативного відділу правління ДСНС, Олександр Запрягайло та Микола Євдокимов.

Один із випадкових свідків події Владислав Брова допомагав рятувальникам витягати з води іншу дівчинку, допоки не під’їхала підмога.

- Уплав із мотузкою, до якої було прив’язане рятувальне коло, до дівчинки, ламаючи перед собою лід, буквально як криголам, намагався дістатися Саша Запрягайло, оскільки двом його колегам не вдалося дістатися до дівчинки по драбині, бо крига проламувалася, – розповів Владислав Брова.  – Він ухопив її, коли вона вже вислизала і йшла під кригу і крикнув нам: «Тягніть!». Тепер в Олександра буде поганяло Криголам.

Як повідомив речник начальника управління ДСНС області Костянтин Проценко, аби підтримати Дарину, рятувальник постійно з нею спілкувався, називаючи її мужньою та сильною, проте навіть у сильної дівчинки закінчився запас сил і коли Олександр вже був поруч, вона відпустила кригу і зникла під нею. Останнім ривком Олександр встиг схопити дівчинку, яка пішла під воду, і витягнув її на поверхню. Закріпивши її на рятувальному колі, вже не маючи власних сил, аби повернутися, він цілковито поклався на рятувальну мотузку, якою їх і витягли на берег інші рятувальники.

Згодом на місце події вже приїхали водолази аварійно-рятувального відділення АРЗ СП та чергова зміна оперативного відділу Управління ДСНС.

І тільки після цього, коли вже на руках у рятувальників була дитина, під’їхала патрульна поліція. Хвилини, секунди важили дуже багато, тому ніхто не чекав підмоги, а рятував життя дітей, ризикуючи і йдучи на кригу і під неї навіть без гідрокостюма.

  • Мене турбує, як у машині, яка рушає на такий виклик, не було ні гідрокостюма, ні човна? Хлопці кинулися у воду в формі, – обурюється Владислав Брова.

Обох дівчат - Дарину та Марину - із діагнозом загальне переохолодження  було терміново доставлено до відділення інтенсивної терапії Черкаської міської дитячої лікарні. Наступного дня обидві дівчинки повернулися додому.

13-річний Богдан Волик навіть не зізнавався, що витягнув одну з дівчат, а сказав лише, що це він викликав рятувальників. До речі, це не перший його героїчний вчинок. Уже зараз він зізнався бабусі, що позаторік виніс із води дівчинку, якій зсудомило ногу, а влітку зняв із 15-метрового дерева кішку.

Семикласника виховує його опікун, 65-річна Алла Чеховська. Узяла хлопчика на виховання ще восьмимісячним. Ростила так, аби був не байдужим до чужого горя, допомагав людям. І він засвоїв цей урок, бо в серці хлопчика немає місця байдужості.

Бабуся додає: онук любить спорт, відвідує тренажерний зал, любить глибину, пірнає на 10 м, ловить улітку раків і рибу, гарно плаває.

- Богдан – ризиковий. Але не  думала, що до такої міри. Думаєте, він не боявся? А все зробив правильно. Він у рибалок – частий гість, а тому знав, як рятувати на воді. А ще вчив основи здоров’я. Я пишаюся, що в мене є такий онучок. Він – моя розумака, – говорить Алла Василівна. – Він мені сказав: «Бабусю, як би я потім жив, якби не врятував дівчат?».

Родина врятованої Даринки стали і для Богдана, і для Алли Василівни ріднею, немов сто років знають одне одного. Минулими вихідними батько Дарини придбав Богдану новенький мобільний, оскільки телефон хлопця вийшов із ладу після водних процедур.

Багато випробувань випало на долю і Богдана, і його бабусі. У п’ять років через травму Богдан втратив око. Тепер потребує складної операції на заміну ока на силіконове за кордоном. Потрібних на це коштів родина не має.

  • Цей хлопчик Богом даний і Бог так розпорядився, щоби дати ому трішки слави, щоб інші люди бачили, що це така сама дитина, як і інші, - говорить Алла Василівна. – Можливо, ні один із нас не зважиться на такий вчинок.

До речі, Богдан Волик мріє бути рятувальником із дитинства, аби допомагати людям у біді.  Попри таку раптову славу героєм себе не вважає, говорить: «Кожна людина так би поступила».

За цей вчинок депутати міської ради на останній сесії внесли зміни до бюджету, тому сім’ї хлопця буде виділена матеріальна допомога у розмірі 30 тисяч гривень.

За словами Костянтина Проценка, ДСНС області планує підготувати всі необхідні документи й відправити Богдана для участі  в акції «Герой-рятівник року», адже на таких прикладах можна виховувати дітей, щоб суспільство було більш виваженим і відповідальним.

вгору