Menu

У Черкасах вшанували пам’ять героїв Крут у 99-ту річницю битви - фоторепортаж Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
У Черкасах вшанували пам’ять героїв Крут у 99-ту річницю битви - фоторепортаж

29 січня в Черкасах відбулась смолоскипна хода на честь річниці бою під Крутами. Щорічний марш вшанування пам’яті крутянців розпочався біля пам’ятника Богдану Хмельницькому та завершився у монументу "Борцям за волю України". До маршу долучились кількасот черкащан. Ініціаторами ходи виступили обласна організація ВО “Свобода”, Черкаський обласний осередок ВГО «Сокіл». Також участь взяли представники політичної партії “Національний корпус”. Під час маршу лунали націоналістичні вигуки.

Нагадаємо, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську народну республіку. Всі студенти або загинули, або були взяті в полон і жорстоко страчені.

Бій під Крутами стримав наступ більшовиків на чотири дні. І ці дні стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.

Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати в Україні з 2007 року.

 

 

вгору