Menu

Підводні камені цивільного шлюбу Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Підводні камені цивільного шлюбу

Почнімо із поширеної історії життя деяких пар. Вони зустрічаються кілька років, їхні батьки вже давно знайомі, тож можна впевнено переходити до наступного етапу... Весілля? Пари вирішують протягом певного часу пожити у цивільному шлюбі. Але чи переросте такий шлюб у законний?

За статистикою, 85% цивільних чоловіків вважає себе неодруженими, а 92% жінок, які перебувають у такому шлюбі, впевнені у своєму заміжжі. Такі цифри супроводжуються величезним бажанням жінки  вийти заміж. Зазвичай, жінка у цивільних стосунках сподівається отримати обручку, тому називає себе заміжньою. А це бажаний статус для прекрасної половини. Щодо чоловіків, то вони намагаються не поспішати з рішенням і часто вважають, що жінка готова на все, аби позбавити його холостяцького життя. Проте в такій ситуації не варто нікого звинувачувати. Кожен із партнерів має власну психологію.

Цивільний шлюб – це і не добре, і не погано. Сьогодні – це поширене явище. Це спосіб перевірити себе у стосунках з іншими. Одні пари після такого шлюбу вирішують розійтися і запевняють, що раді, бо зрозуміли, що це не «їхня людина». А інші ж впевнені, що різниця між цивільним та офіційним шлюбом майже непомітна. Проте ця думка є сумнівною. Психологи стверджують, що пари, які продовжують жити цивільно, не переходять на нову стадію стосунків, а це не є нормою.

Чому ж так?

Причин такого стану речей кілька.

Невпевненість одного із партнерів. Хтось із вас ще точно не прийняв рішення. Є сумнів: а якщо він/вона не моя доля? Спочатку варто пожити разом, пізнати один одного краще, а потім переходити до більш серйозного кроку. Бо ми ж не хочемо бути все життя не з «тою людиною». В цій ситуації неважливо хто це: чоловік чи жінка. Часто і прекрасна стать не бажає узаконювати стосунки, проте ми звикли всю вину покладати на чоловіків.

Відповідальність. Чоловіки ставляться до шлюбу серйозніше, ніж жінки. Часто їх супроводжують думки: «Якщо я офіційно одружуся, то маю захищати та відповідати за свою дружину все життя. А потім і за дітей. Краще відкласти весілля на потім». А коли це «потім» настане, він і не замислюється. А якщо розійдетеся, то ти нікому нічого не винен, не має весільних клятв, світлин із пам’ятного дня, які б розривали серце. Та і родичі із друзями не дорікатимуть про те «як шкода, таке ж весілля зіграли». Все без будь-яких обов’язків.

Ілюзія, що ти вільний. Здається, що у цивільному шлюбі ти нікому нічого не винен, а тому можна спокійно піти погуляти із друзями вночі, не відповідати на всі запитання коханої людини, робити що заманеться. І найголовніше –  у будь-який момент можна «зібрати речі, розвернутися і піти».

Норма для цивільного шлюбу - півроку чи рік. Далі – складніше. Якщо вам не запропонували заміж протягом 1,5 року, то краще розривайте стосунки, бо швидше за все така пропозиція вже і не пролунає. Однією із причин є те, що ви обоє не вмієте будувати стосунки. Ніхто ж не бажає просто втратити час, а в 30 років зрозуміти, що пора шукати когось для заміжжя. Тут кожен робить власний вибір.

Плюси цивільного шлюбу

Цивільний шлюб має як свої мінуси, так і плюси. Щодо переваг, то у таких стосунках ви можете краще дізнатися один про одного у повсякденних проблемах. Ви зможете роздивитися людину в різних ситуаціях. Це дуже корисно, особливо для молодих пар. Зустрічатися – то одне, а от жити разом – складніше. Наприклад, ви просто обожнюєте вранці поніжитися в ліжку, а ваш партнер звик снідати о 6 годині. Ви спробуєте знайти компроміс. Такий шлюб часто називають генеральною репетицією перед майбутнім весіллям. Головне – не затягувати. Найкращим способом не жити без штампу в паспорті – це заключити контракт із собою. Скажіть собі, що через півроку я маю зробити вибір: бути з цієї людиною, чи ні. Тоді ви матимете конкретні рамки і не затягуватимете неофіційні стосунки.

Одним із важливих аспектів життя в парі, на думку психологів, є сексуальне життя. Цивільний шлюб дає змогу розкритися, з’ясувати чи влаштовує вас партнер в інтимному плані. Для когось із вас секс має бути раз на день, а для іншого достатньо раз на тиждень. Тут йдеться про індивідуальні особливості людини.

Ще однією перевагою є те, що ви перевіряєте, наскільки підходите одне одному. Для прикладу, жінка просто терпіти не може, коли чоловік розкидає свої шкарпетки, а він постійно забуває складати їх на місце. Виникає внутрішній конфлікт, який з часом може перерости у сварки та незадоволення. І важливо, як партнери будуть поступатися один одному. І ще  – гроші. Вона звикла, що її тато заробляє достатньо, нічого не шкодує для улюбленої донечки, а він намагається привчити її жити економно. Тут теж складно. Або ж йому лінь іти працювати, вони живуть на кошти батьків, які не зможуть забезпечувати їх вічно. Ви маєте змогу вчасно поговорити про проблеми, і зрозуміти чи зможете щось змінити.

А що ж погано?

Перш за все, юридична незахищеність партнерів. Ми говоримо про правові моменти. У цивільному шлюбі ви не маєте жодних прав. У випадку розставання ви не поділите житло навпіл, не отримаєте аліментів чи будь-якого захисту від держави. Навіть у повсякденному житті свідоцтво про шлюб  багато означає. Приміром, ви влаштовуєтеся на роботу, але офіційно ваші стосунки незареєстровані, тоді шеф сприйматиме вас, як жінку, яка ще не влаштувала особистого життя. Або ж ваш чоловік потрапив до лікарні, але ви не можете потрапити в палату до нього, бо не маєте офіційного підтвердження вашого статусу. І щоб там не говорили, але обручка на пальці свідчить про ваш статус. Навіть сусіди дивитимуться по-іншому. Уявіть: ви купуєте квартиру, нові сусіди, нові враження про вас. Без обручки вони можуть сприйняти вас за коханку, навіть якщо ви разом вже кілька років. Ми живемо у суспільстві, де шлюб є соціально прийнятним. Він впливає на ставлення до вас. Впевнена, що кожній жінці було б приємно, аби її чоловік пішов на вечірку із друзями із обручкою на пальці.

Ще один момент – родичі. Якщо ви вирішуєте пожити у цивільному шлюбі, то найближчим часом від вас очікують весілля. Якщо ж цього не відбувається, то виникає багато запитань. Не хотілося б, щоб діставали питаннями на черговому дні народженні її мами: «А коли ви вже одружитеся? Ми ж погуляємо на вашому весіллі?» Такі питання швидко стомлюють і набридають, але від них важко кудись подітися.

Жінка прагне почувати себе захищеною, а заміжжя є підтвердженням цього. Хоча є жінки, яких влаштовує бути цивільними, тому таким парам комфортно і не узаконювати стосунки. Психологи розмежовують  стосунки людей за схемою: почуття, поведінка та дії. У цивільному шлюбі почуття – це любов, поведінка – одружуватися нам чи ні, а дії – це рішення йти до РАГСу або ж розійтися. Кожна пара індивідуальна, тому сама складає свою схему взаємин.

Цивільний шлюб допомагає нам краще пізнати один одного, зрозуміти чи є майбутнє з людиною, яку любиш. Кохання є одним із найсильніших моментів у стосунках, адже допомагає не затягувати із одруженням. Цивільні стосунки корисні, коли вони не затягуються і мають певний фінал. Одруження ж дисциплінує партнерів, накладає певні обов’язки. Але цей статус цінується у суспільстві. Тож ваш вибір: мати цивільний шлюб чи  штамп у паспорті. Головне – правильно розставити пріоритети, кохати та бути коханим. А який статус оберете залежить від вас самих.

 

вгору