Menu

У Черкасах бояться зарази від російських свиней Рекомендуємо

У Черкасах бояться зарази від російських свиней

Через африканську чуму усі підприємства Черкас, які вирощують свиней чи переробляють продукти свинарства, перевели у закритий режим роботи. Щоб на прилавки та на стіл до городян не потрапила свинина невідомого походження – контролюються усі стихійні та офіційні ринки.  Навіть двох диких свиней у міському зоопарку забрали з експозиції. 

- У Російський федерації, республіці Білорусії та Луганській області України зафіксовані випадки африканської чуми свиней. Це страшна хвороба, яка протікає блискавично, гостро та безсимптомно і має високу летальність, збудник хвороби дуже стійкий. Ніякого захисту: вакцинації чи лікування від цього вірусу людство ще не придумало, - роз’яснює головний державний інспектор ветеринарної медицини у м. Черкаси Василь Крук.

У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі хворих тварин та копченостях – до п’яти місяців, а у гною – до трьох місяців.   

При виявленні африканської чуми тушки хворих свиней підлягають спаленню. У десятикілометровій зоні довкола місцевості, де виявлено вірус, усіх свиней знищують, а у двадцятикілометровій зоні туші тварин переробляють виключно на консерви. 

Для локалізації цього захворювання на території одного невеликого села необхідно близько 5 млн. грн. Ця хвороба може передаватися не лише дикими та свійськими тваринами, а й з м’ясом та копченостями. Головний державний санітарний лікар Черкас Василь Загородній запевняє: вірус не страшний для людини та інших тварин, однак з недоїдками може потрапити до свиней та заразити їх.

Аби не допустити поширення вірусу у Черкасах та підготуватися до можливої епідемії на території області протиепізоотична комісія при Черкаському міськвиконкомі вирішила перевести на закритий режим роботи усі підприємства, які вирощують свинину та переробляють продукти свинарства, а також взяти під особливий контроль торгівлю як на стихійних, так і на офіційних ринках обласного центру.

Особливу увагу комісія приділила "ЧПК", бо саме цьому підприємству у випадку епідемії доведеться переробляти тонни свинини на консерви. Тож компанії наполегливо порадили перейти на закритий режим роботи та перевірити свої потужності. У зв’язку із епідемією не показуватимуть кабанів відвідувачам Черкаського зоопарку.

- У нашому зоопарку живе дві дикі свині, на цей період ми не виставлятимемо їх на експозицію, аби уберегти відвідувачів від спокуси погодувати їх, - поділився заступник директора Черкаського зоопарку Андрій Ладнов.

Факт

Сьогодні у Росії зафіксовано 583 випадки захворювання свиней на африканську чуму. Практично в усій європейській частині Російської федерації уведено надзвичайний стан. У Вітебській, Мінській та Гродненській  областях республіки Білорусь теж зафіковано випадки цієї хвороби. Лише у Вітебській області знищено 20 тисяч 611 голів свиней. Усього у Російській федерації знищено близько 1 млн. свиней.

вгору