Menu

Міські перевізники відмовляються возити пільговиків

  • Автор  vechirka.net
Міські перевізники відмовляються возити пільговиків

Черкаським транспортникам урвався терпець робити це власним коштом. Компенсувати витрати вони просять мерію. Утім там робити це не квапляться та кивають на державу. Розплутувати суперечку взялася прокуратура, повідомляють «ВІККА-НОВИНИ».

Торік міська влада не дала власникам маршруток ні копійки на пільгові перевезення. Нині автобусники возять таких пасажирів за свій рахунок.
- 19 пільгових категорій. Возимо всі. Осіб 8-10 за кожне кільце, - каже водій автобуса Микола Лисюк. 

Чиновники і самі стурбовані ситуацією. Кажуть: держава не виконала перед ними зобов’язань. На відшкодування перевезень із бюджету дали лише третину від необхідної суми.

- Місту Черкаси потрібно 45 мільйонів гривень на відшкодування збитків, щоб усі пільговики користувалися своїми пільгами. А оскільки дали всього 17 мільйонів, то їх спрямували на тролейбусний парк, - зазначає головний спеціаліст управління транспорту МВК Віталій Москаленко.

Аби не дерти з перевізників три шкури, міська влада взялася шукати компроміс. Ухвалила рішення – возити пільговиків тільки в чітко визначений час – із 11 по 2 годину дня – і знову за власний рахунок. Проте на такі новації прокуратура наклала вето.

- По-перше, таке рішенняпорушує права перевізників, оскільки їм потрібно було сплачувати грошові кошти за рахунок органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. А по-друге, пільгових верств населення, так як в інший час надання безкоштовного проїзду не передбачалося, - каже в.о. прокурора м. Черкаси Сергій Іванов.

Як віддаватимуть минулорічні борги перевізникам – у міськвиконкомі не знають. Чиновники побоюються, аби цього року не потрапити ще в одну боргову яму. Шанси на компенсацію з держбюджету – примарні. Як грошей не дадуть, пільговикам доведеться ходити пішки. Бо безкоштовно возити транспортники відмовляються.

вгору