Menu

Німецька мова набуває популярності серед школярів

Німецька мова набуває популярності серед школярів

Цьогоріч в усіх школах країни, починаючи з п'ятого класу, введено обов'язкове вивчення другої іноземної мови, яку діти обирали на власний розсуд. Більшість школярів Черкас надало перевагу німецькій мові, тоді як учні області обрали російську.

Your quoted text goes here!

– Перш за все ми враховували бажання батьків, потім добирали фахівців та замовляли підручники, – запевняє директор департаменту освіти Черкаського міськвиконкому Марина Бакланова.

Щоправда, у школах говорять – визначним при обранні другої іноземної мови усе-таки було кадрове забезпечення.

– Ми запропонували батькам на вибір усі мови, які вивчаються у нашій школі: німецьку, французьку, іспанську та російську. Виходили з наших кадрових можливостей та поширення мови у країнах світу, – коментує директор Черкаської спеціалізованої школи №17 Дмитро Бунякін. – Учні у класах, де поглиблено вивчають іноземну мову, другою іноземною обрали одну із трьох західноєвропейських мов. Діти з класів, де профіль навчання – математика чи гуманітарні предмети, надали перевагу російській мові.

Тож чим більше спеціалістів у школі, тим більше у неї можливостей за-пропонувати до вивчення різні мови.

– Нас це нововведення не стосується, оскільки у школі обов'язковою до вивчення є друга іноземна мова ще з 80-х років. Проблема кадрів гостро стоїть і перед нами. Французів толком ніде не випускають, немає й іспанців, – коментує директор Першої міської гімназії Сергій Саєнко. – Однак не думаю, що розумно на місці батьків обирати російську мову. Міністерство говорило це радити лише у крайньому разі сільським школам, де немає фахівців. Тож, думаю, у селах обирали російську від безвиході.

По області картина дійсно має дещо інший вигляд. Російську другою іноземною обрало 48,2% школярів, німецьку – 45,3%, французьку – 5,4%, англійську – 1,2%. Є й охочі вивчати іспанську та польську.

У департаменті освіти та науки Черкаської ОДА такий вибір пояснюють просто: батьки хвилюються за навантаження своїх дітей, от і обрали ту мову, вивчення якої даватиметься чадам легше.

В області російську другою іноземною обрало 48,2% школярів, німецьку – 45,3%, французьку – 5,4%, англійську – 1,2%.

– Існує реєстр іноземних мов. Там перелічено всі мови, які мають право обрати для вивчення школярі та їхні батьки. Обираючи другу іноземну мову, батьки виходили з того, яка іноземна мова вже вивчається дитиною, яке у нас є кадрове забезпечення та які вони бачать перспективи для своїх дітей, – коментує заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої, спеціальної та позашкільної освіти Оксана Словінська. – Переконання, що більшість батьків надало перевагу російській, бо у школах не вистачає вчителів, є неправдивою, адже більшість викладачів іноземних мов за дипломом мають право викладати дві мови, більше того, ми б забезпечили підвезення вчителів у ті школи, де немає ви-кладачів тієї чи іншої мови. У жодній школі батькам не нав'язувалася думка адміністрації або вчителів.

Facebook Twitter Google+ Pinterest

вгору