Menu

Божа гвардія Рекомендуємо

Божа гвардія

Два місяці тому українська церква показала, що вона з українським народом. У ніч із 29 на 30 листопада Михайлівський монастир у Києві відчинив ворота перед студентами, які тікали від знавіснілих беркутівців. Семінарісти та ченці врятували людей і надали їм притулок та першу допомогу. У храмі застелили ковдри і прихистили людей. Українська церква не полишила у горі свій народ.

На майдан у Черкасах та Києві виходили і виходять священнослужителі УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної церкви, греко-католики та римо-католики. Вони підтримують людей словом, молитвою, порадою. А коли потрібно, то і дров нарубають, і барикаду зводити допоможуть.
– Моя найбільша і найважливіша участь у цьому процесі – це молитва за мир і спокій у державі. Священик має бути і в церкві, і між людьми. На жаль, сьогодні люди до церкви приходять рідко, однак вони все одно потребують духовної, молитовної та моральної підтримки, – переконаний настоятель храму Святих первоверховних апостолів Петра і Павла УПЦ КП у Чигирині отець Василь. – Ми вчимо людей віри, щоб вони вірили в перемогу, що доб'ються правди і справедливості.
Отець Василь розповідає, що на Євромайдан у Києві він поїхав як звичайний громадянин, у звичайному одязі, аби не привертати до себе зайвої уваги. Одну ніч разом зі священиком із Суботова відстояв на вулиці Банковій біля адміністрації Президента. Потім на майдані по різних барикадах допомагав виконувати фізичну роботу: укріплення зводити, продукти принести, дров нарубати та вогонь розпалити.
– Священиків в облаченні було достатньо, ми ж реалізували себе як звичайні громадяни – учасники майдану, – ділиться отець Василь. – Правда, мене раз запросили на сцену як священика з Холодного Яру. Я звернувся до людей із промовою: можна зламати барикади, людське тіло, але не можна зламати людського духу, духу до перемоги і до того, що наша Україна на ділі має бути незалежна та вільна. І ми маємо цим гордитися, мати свою мову та вчити її своїх побратимів зі східних областей.
Отець Василь зізнається, через ті події, що в останні місяці розгортаються в Україні, дедалі більше людей звертаються до Бога. І це добрий знак, адже тільки від Всевишнього можна отримати необхідну сьогодні народові підтримку. Окрім того, трагедія, яка розгорілася в Україні, об'єднала різні конфесії. На майданівській сцені можна побачити служителів Української православної церкви Київського патріархату, автокефальної церкви, греко-католицької та римо-католицької церков, які пліч-о-пліч із людьми готові відстоювати мир та правду. Священик вірить, що, бачачи, як між собою об'єднується духовенство, й люди почнуть шукати
спільну мову.
Отець Юрій із Жашківщини декілька разів ніс вахту на Київському майдані. Він був там і після подій ночі 30 листопада, був і нещодавно. Їхав на майдан як громадянин та як священик.
– Як громадянин я відвіз туди деякий одяг і провіант. А як священик намагався говорити з людьми, закликав їх до терпіння, віри та миру. Чимало священиків із нашого та інших благочинь постійно їздять і перебувають на
майдані, – розповідає благочинний Жашківського, Маньківського та Лисянського районів митрофорний протоієрей Юрій Пришлюк. – Священик має бути там, де біда. У вітчизняну війну дехто навіть зброю брав і йшов разом із людьми. Але разом із тим ми маємо вчити людей, як спасти свою душу.
Отець Юрій запевняє: жодного разу не пожертвував службою у храмі, а на майдан їздив лише після богослужіння. Адже і тут, на місцях, потрібна підтримка людям, бо у багатьох сьогодні на майдані діти і чоловіки. Отець Юрій усіх сьогодні закликає до загальнонаціональної молитви за Україну, адже спільна молитва має велику силу – вона допоможе людям у добрих намірах та спинить тих, хто має злі наміри.

вгору