Menu

Які діти найрозумніші? Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Які діти найрозумніші?

Як тільки ми стаємо батьками, ми перестаємо належати самі собі. Всі дії нашого життя підпорядковані одній меті: зробити все, щоб діти були здорові і щасливі! Більшість батьків відчувають неймовірну гордість, коли їхні діти проявляють себе в колі однолітків як найрозумніші. Але що впливає на інтелект дітей? Чи існують чинники, які стають ключовими у формуванні розумових здібностей малюків?

Первістки – завжди лідери

Голландські вчені з Вільного університету в Амстердамі провели дослідження, підрахувавши IQ 650 дітей. Протягом розвитку дітей їм давали тести три рази, поки вони не досягли 18-річного віку. Аналіз результатів тестів показав, що розумові здібності дітей прямо пропорційно залежать від того, якими за рахунком вони народилися в родині. Причина подібного взаємозв'язку вченими поки не встановлена, але є припущення, що вся річ у кількості батьківської уваги, найбільше якої дістається саме первісткам.

Схоже, але більш масштабне дослідження провели в Норвегії, де вчені проаналізували коефіцієнт інтелекту більше 241 тис. молодих людей, призваних в армію в період із 1967 по 1976 рр. Результати повністю співпали з даними голландських дослідників. Норвезькі вчені вважають, що має значення не сам факт народження першим, а соціальна позиція "старшої дитини". Із самого дитинства старші брати і сестри стають єдиними посередниками у передачі інформації від батьків молодшим дітям, окрім того, стають наставниками і вчаться нести відповідальність, що благотворно позначається на розумовому розвитку. Але якщо первістки виявляються найрозумнішими, то останні діти – найулюбленішими.

Ще одна причина для пізніх пологів

Британські вчені зробили цікаве відкриття – пізні діти більш геніальні і талановиті. Моцарт, маршал Жуков, Чайковський та багато інших світових геніїв були пізніми дітьми. Наука не може ще пояснити, чому діти, народжені у 30-річних і навіть 40-річних батьків, краще вчаться та володіють яскравими талантами. Ясно лише одне – якимсь чином вони засвоюють досвід своїх батьків. Пізні діти свої здібності починають проявляти вже в ранньому віці.

Глибоке дослідження провели вчені Великої Британії. Вони проаналізували аристократичні родини за останні 1200 років. Виявилося, що ті, хто народив першу дитину в пізньому віці, жили значно довше, ніж молоді батьки. Також учені з'ясували, що ті, хто вперше народив у 40 років, мають всі шанси прожити до ста років. За твердженням учених, гени жінки, яка народила в пізньому віці, мають якийсь секрет довголіття. Більше того, пізні пологи зменшують ризик серйозних захворювань жінок у майбутньому.

Діти-«сови» краще мислять

Учені з Мадридського університету спостерігали за 1000 підлітками і дійшли висновку, що ті діти, які люблять довго спати, більш успішні в навчанні. Той факт, що діти-"жайворонки" складають іспити краще, ніж "сови", учені пояснюють тим, що іспити зазвичай проводяться не в найбільш відповідний час доби для опівнічників. Результати дослідження показали, що діти, які люблять довго спати, мислять більш аналітично і концептуально, а роботу обирають творчу, не пов'язану з суворим графіком.

Однак незалежно від того, коли народилися ваші діти, "сови" вони чи "жайворонки", любіть їх! Адже батьківська любов – найважливіша запорука здоров'я та інтелекту вашого малюка.

вгору