Menu

Через відсутність грошей у бюджеті молоко в дитсадах замінили на воду

Через відсутність грошей у бюджеті молоко в дитсадах замінили на воду

У дитячих садках Умані майже місяць діти не отримують молока та м’яса.

Вихователі стараються для дітей як можуть, дають каші, квашену капусту, але що вони можуть зробити, коли нема фінансування. У більшості дитячих садків позакінчувалися найнеобхідніші продукти, а придбати їх нема за що.

- Проблема із харчуванням дітей у дитячих садочках є, але ситуація повністю контрольована, діти не голодують, адже отримують інші продукти із тієї ж групи. На сьогодні є кредиторська заборгованість перед постачальниками продукції через те, що казначейство затримує проплату. Але вже 22 жовтня перерахували кошти в сумі 285658 гривень. З постачальниками продукції проведено переговори, які вже відновили постачання продуктів харчування, - зазначила начальник відділу освіти Оксана Герасименко.

Депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова не приховує, що називалася сума боргу по Черкаській області близько 150 млн. грн.

- Це не перевірені факти, тому я подала депутатський запит і хотіла би точно знати, яка сума заборгованості на сьогодні існує. До сьогодні відповіді так і не отримала, – говорить Наталія Старикова. – Але й без відповіді ми знаємо, що існує заборгованість із зарплати. І Володимир Кулеша (директор департаменту фінансів Черкаської ОДА) говорив, що на погашення заборгованості буде спрямовано 58 млн. грн. Такий самий запит ми направляли в.о. мера Черкас Віктору Білоусову. І він жалівся, що недоотримано державних коштів й існує загроза невиплати 26 млн. грн.

Наталія Старікова говорить, що знає достовірну ситуацію щодо затримок інших платежів, бо ж проїздила 18 сіл області. Вони стосуються або дитсадку в Яснозір’ї, або вуличного освітлення в Свидівку, або відсутності тепла в Мошенській лікарні й невиплати вперше за 10 років премій канівським учителям.

вгору