Menu

До попереджувального страйку у Черкасах приєдналися працівники 22-х підприємств - фоторепортаж Рекомендуємо

До попереджувального страйку у Черкасах приєдналися працівники 22-х підприємств - фоторепортаж

Близько 200 черкащан взяли участь у Всеукраїнському попереджувальному страйку, що відбувся сьогодні, 13 лютого, на Соборній площі.

До страйку долучилися не лише працівники підприємств, а й активісти черкаського Євромайдану – студенти, пенсіонери, громадські діячі.

За словами координатора Черкаського страйкового комітету Петра Чернявського, страйк має продемонструвати владі, що український народ, який сьогодні не тільки на Майдані, а й на робочих місцях вимагає порядку в державі та відповідальності влади. Якщо вимоги страйкарів не будуть виконані, то наступним кроком буде безстроковий страйк.

Серед вимог страйкарів – притягнення до відповідальності замовників і виконавців злочинів проти громадянського протесту, виведення із Києва всіх спецпідрозділів МВС, проведення люстрації влади, повернення до Конституції 2004 року, формування уряду народної довіри та покарання винних у катуванні людей.

– Ще із грудня ходжу на місцевий Майдан. Іншого шляху немає, треба боротися проти цієї злочинної влади. Тому вирішив долучитися до страйку, – каже працівник заводу «Богдан» Степан.

Разом із страйкарями – приватний підприємець із Канівського району Володимир. Каже, що вирішив висловити протест владі, адже вона знищує приватний бізнес, піднімає ціни та обкладає підприємців податками.

– Нам, акторам театру, систематично затримують зарплату. Сьогодні минув тиждень, як її мали виплатити. У театрі працює колектив із 150 осіб, з них близько 40 осіб акторського складу. У багатьох із нас є кредити в банках, за які треба платити, удома є голодні діти, яких треба годувати. Така ж ситуація і в Черкаському театрі ляльок, – каже актор Черкаського драматичного театру Олександр Гуменний. – Ніхто не має стояти осторонь. Театри завжди були поза політикою, але зараз політика сама лізе до кожного в хату. Ми не маємо залишатись осторонь.

За словами народного депутата Леоніда Даценка, потреба страйку в черкащан назрівала вже кілька років, тому що половина людей залишається без роботи, багато підприємств і закладів на межі закриття. Тому працівники 22-х підприємств та установ області приєдналися до всеукраїнського страйку.

Фото Ігоря Єфімова

вгору