Menu

Нинішня погода – це ще одна природня аномалія Рекомендуємо

Нинішня погода – це ще одна природня аномалія

Нинішня тепла погода є аномальною для цього періоду осені. Як зазначив начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань, температурний фон із показниками +19-+210 С відповідає, скоріше, середині вересня.

Найбільше природа балувала теплом Жашків та Умань, де було зафіксовано +21оС, найхолодніше - +15оС було в Чигирині. Пік тепла припав на вівторок і середу , коли стовпчик термометра піднімався до позначки +21оС. Причиною високих показників температури є надходженням теплого повітря з Атлантики. За рахунок малорухомого антициклону тепле повітря, що надійшло з Атлантики, добре прогрівається ще й сонцем.

Абсолютний жовтневий рекорд тепла було зафіксовано 7 жовтня 1999 року в Чигирині, коли стовпчик піднявся до позначки +30оС. Якщо говорити про третю декаду жовтня, то минулого року +25 оС зафіксувала метеостанція Канева.

- Нинішня синоптична ситуація – без вітру, в нічні й ранкові години з туманами є несприятливою для розсіювання шкідливих речовин в атмосфері, – зазначив Віталій Постригань. – Тому варто утриматися від спалювання листя, адже цим ми шкодимо своєму здоров’ю. 

вгору