Menu

У добровольці записалося більше трьох тисяч черкащан

У добровольці записалося більше трьох тисяч черкащан

Народні депутати проголосували законопроект про введення в Україні часткової мобілізації. "За" проголосували 275 депутатів. Мобілізація проходитиме протягом 45 днів із дня набрання чинності. А чинності закон набув із дня прийняття, тобто із 17 березня.

– Як тільки нам буде дана додаткова вказівка, ми викликатимемо військовозобов'язаних по повістках, аби вони прибули до військового комісаріату для відправки у військові частини, – повідомив заступник
обласного військового комісара Олег Захаренко. – Поки ми цього не робимо, але найближчим часом будемо розсилати. Тоді ми побачимо, скільки в нас було добровольців і скільки прийде по повістках.

Він же роз'яснив, що мобілізації в першу чергу підлягають ті, хто проходив військову службу й має військовооблікову спеціальність. Скільки таких в області, Олег Захаренко не сказав, пояснивши це військовою таємницею. Водночас в. о. президента Олександр Турчинов запевнив, що 18-річних юнаків призивати до війська не будуть.

Щодо введення військового стану на території України, життя звичайних черкащан зміниться лише в тому, що буде оголошена мобілізація та інші заходи, які можуть бути введені на території області – наприклад, уведення комендантської години. Але поки що це питання не на часі і такої інформації не мають.

На сьогодні в області у добровольці записалося більше трьох тисяч жителів Черкаської області. А от на військову службу за контрактом
прийнято всього 17 черкащан.

Прикордонники ж з Оршанця вже вирушили охороняти українські кордони. На завдання минулої суботи, 15 березня, кілька сотень прикордонників рушили в повній бойовій готовності.

До теми

Граничний вік перебування в запасі залежить від звання. Так, у молодшого офіцерського складу – це 45 років. Вищий офіцерський склад може призиватися до 65 років. Військовозобов'язані жінки можуть перебувати у військовому запасі до 40 років, жінки з офіцерськими званнями – до 50 років.

вгору