Menu

Морський тральщик «Черкаси» не здається окупантам

Морський тральщик «Черкаси» не здається окупантам

Тральщик «Черкаси» разом із кораблем «Костянтин Ольшанський» з минулої пʼятниці зайняв оборону в озері Донузлав, оскільки окупанти перекрили їм вихід у море, затопивши кораблі. Про це повідомив капітан корабля Юрій Федаш.

За його словами, екіпаж корабля не пішов на ультиматум російських військових здатися і двічі намагався вирватися з оточення. Перший раз тральщик спробував відтягнути затоплений корабель, щоб очистити собі шлях. Вдруге прорватися вони намагались у неділю. Тральщик майже вийшов із облоги, але російський корабель зіштовхнув їх на мілину.

Українські моряки не здаються і намагатимуться прорватися. До екіпажу «Черкас» долучилися троє хлопців з морського тральщика «Чернігів», який забрали російські окупанти.

Вранці 24 березня російські військові намагалися за допомогою швидких катерів підійти до корабля і висадитися на нього, однак тральщик «Черкаси», маневруючи, не дав їм цього зробити. Крім того, українські військові кидали у воду вибухові пакети, щоб перешкодити катерам наблизитися.

- Бойова історія нашого корабля не дозволяє нам зганьбити його і екіпаж, – заявив старший мінер артилерійської мінно-торпедної бойової частини старший матрос корабля «Черкаси» Олександр Бутник.

Свою підтримку від імені черкащан екіпажу корабля висловив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

- На борту корабля перебувають надзвичайно мужні й гідні поваги люди. Незважаючи на тиск і небезпеку, вони залишилися вірні присязі. Своїми вчинками вони довели – присяга для українських моряків не порожні слова, – зазначив він.

Тим часом ще одне судно із черкаською назвою – сторожовий корабель «Канів» – опинилося у центрі уваги. Канівська міська рада вирішила підтримати військовий човен, який несе службу з охорони державного кордону України поблизу м. Ізмаїл (Одеська область). Канівчани розпочали збір коштів та продуктів харчування, які найближчим часом передадуть українським морякам.

вгору