Menu

Геннадій Шевченко: "Ми не прагнемо собі посад і преференцій"

Геннадій Шевченко: "Ми не прагнемо собі посад і преференцій"

Керівник "Самооборони" в Черкаській області Геннадій Шевченко розповів про кадровий голод в області, завдання самооборони та те, хто їх фінансує.

Кадровий голод
Початково було прийнято рішення — пропонувати і брати на посади людей, яких підтримує громада. Однак колишня регіоналівська більшість навчилася у постреволюційних умовах збирати віча. Якщо у перші дні обговорення і призначення проходили більш-менш нормально, то сьогодні ми маємо в деяких районах по дві-три народні ради, відбуваються навіть замовні віча. Ніби і демократично, ніби і воля народу, але ж це маніпуляція.
Тому сьогодні є проблемою представити на призначення тих людей, яких дійсно підтримує громада. Окрім того, є й певний кадровий голод. Не завжди ми можемо висунути професійних, дієвих людей. Одне діло на барикадах відстоювати свою думку, а інше — керувати районом та витягувати свій край з тяжкого економічного стану. Немає досвідчених людей, які не були б задіяні у попередній системі. Ті, хто щось може запропонувати, фактично є членами старого режиму, і вони не зуміють збудувати інший режим. Тобто, яку б партію ми не будували, у нас виходить КПСС.

Завдання самооборони
У нас рішення приймаються колегіально та прозоро, бо дуже багато направлень роботи, велика відповідальність за прийняті рішенні і ніхто не застрахований від помилок. Тому Ми сідаємо за стіл і голосуємо по складних стратегічних питаннях. Якщо одна людина буде приймати рішення, давати вказівки та контролювати їх виконання — вона рано чи пізно помилиться. І це буде ганьба не лише для неї, а й для усієї організації.
Наше завдання — продовжити те, що почалося на Майдані. Процес не завершений, має відбуватися і тривати люстрація. Ми контролю за владою не знімаємо. Нехай призначають людей, най вони працюють, а ми побачимо одіозні вони чи ні… Коли що, то будемо і їх знімати…
Сьогодні у нас по області близько тисячі активістів. Сьогодні ми якраз у процесі перепису. Бо знаєте як у районах буває: кум, брат, сват і вже вони в самообороні, а завтра передумають та в Правий сектор підуть чи у Батьківщину.
Мотивацію у роботі та фінансову підтримку
Значна частина наших побратимів — приватні підприємці, які мають свій бізнес. Нам набридло боротися із владою. Ми маємо ресурс для того, щоб раз і назавжди сьогодні вирішити ці питання і продовжити спокійно робити свою мирну справу.
Ми активно діємо близько трьох місяців. Коли люди бачать, що ми робимо праве діло і працюємо на громаду, вони перекривають усі наші потреби: допомагають коштами, пальним. Коли ми поїхали і затримали 33 людини, які хотіли нам тут будувати «расійській мір». Підприємці принесли нам гроші на харчування і бензин. Бо вони бачать, що ми робимо конкретну справу. Ми уночі патрулюємо місто. Нам потрібен автомобіль, і губернатор віддав нам беркутівське авто, але, на жаль, лише на нічний період. Міліція це авто заправляє, окрім того, є водій, який працює з нами на виїздах.
Багато хто не вірить у те, що ми «романтики з великої дороги», шукають у наших діях приховано користь чи умисел. Ми просто хочемо довести справу до логічного завершення. Ми не прагнемо собі посад і приференцій. Ми структура, яка має контролювати владу.

Атестацію черкаського «Беркуту»
Я був на цій атестації. У Черкаському беркуті 56 людей. З них атестацію пройшов 41 боєць. Мова йшла про атестацію тих, кому не висунуто підозру. Водії, скелелази та інші бійці, які залишалися на Черкащині, мають пройти атестацію, бо на базі «Беркуту» буде створено спецпідрозділ швидкого реагування.   
По беркутівцям, які були задіяні у київських подіях сьогодні веде слідство Генеральна прокуратура. Перевищенням повноважень черкаської міліції та «Беркутом» займається обласна прокуратура. Коли прийшов Миколенко він вичистив там увесь керівний склад. Залишилися переважно майори, лейтенанти та молоді дівчата. Він жорстко поставив питання: що коли хтось досі не розуміє, що заборгував суспільству, нехай пише заяву та звільняється. І сьогодні там на особливому контролі справи по побиттю журналістів, зносу палатки, скинутому вазону з вікна облдержадміністрації, побиттю автомайдану і так далі. Шістьом ппсникам вже висунуто підозру по цим злочинам.

 

вгору