Сплати комуналку, не виходячи з дому

Усі черкаські підприємства, які надають комунальні послуги населенню намагаються перейти на онлайн-співпрацю зі споживачами. Щоправда, не з усіма абонентами вдається так налагодити роботу. Найбільш дисципліновані та відповідальні споживачі комунальних послуг — пенсіонери, їм часто важко освоїти ці нововведення. А допустити заборгованість по комуналці вони бояться, тож продовжують іти в абонвідділи підприємств, ризикуючи при цьому своїм здоров’ям.

— Рівень проплат за надані нашим підприємством послуги істотно знизився і сьогодні становить лише 54%. Я пов'язую це з карантинними обмеженнями, введеними в країні та місті. Ми припинили роботу кас абонвідділу, бо розуміємо, що пенсіонери – найбільш порядні наші споживачі, й вони попри рекомендації, поради та заборони все одно прийдуть платити за комуналку. Я як керівник підприємства зацікавлений зберегти їхнє здоров'я та життя, а так само не наражати на небезпеку наших працівників, — розповідає про зміни в роботі комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» його директор — Павло Карась.

Сьогодні на підприємстві працює багатоканальний телефонний номер, за яким приймають дзвінки та надають консультації восьмеро спеціалістів. Городяни переважно звертаються із проханням роз'яснити їхні платіжки.

На підприємстві просять споживачів оплачувати послуги через «Приват 24». Якщо літні люди не можуть це зробити самостійно — радять звертатися до рідних і близьких, або тих, кому довіряє споживач. Та запевняють: не нараховуватимуть пеню за заборгованість, яка виникла в період карантину. Окрім того, братимуть до уваги показники лічильників, у яких закінчився термін повірки в період карантину.

На комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» запевняють: на час карантину не нараховуватимуть пеню за заборгованість та нікого не відключатимуть від послуги, однак тут намагаються допомогти споживачам навіть у таких умовах оплатити надані послуги. Наразі підприємство не припинило роботу кас, але туди відвідувачів впускають по одному.

— Усім, хто до нас приходить, ми даємо захисні маски й по-одному проводимо до каси. Ми розуміємо, що людина відповідально поставилася до своїх обов'язків, багато хто пішки йде ледь не через усе місто, аби заплатити. Ми не можемо закрити двері перед цими людьми, тому намагаємося зробити усе, щоб безпечно надати послугу нашим споживачам, — коментує директор комунального підприємства «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

На підприємстві зізнаються, рівень проплат від населення знизився, але не критично — приблизно на 10%. Тут припускають: результати дає онлайн-робота зі споживачами та розширення можливостей у співпраці — робота у вайбері, скайпі, через особисті кабінети на сайті підприємства та у телефонному режимі.

 

Як передати показники та заплатити онлайн

Черкаситеплокомуненерго

Надати показники лічильника можна безпосередньо на сайті комунального підприємства http://tke.ck.ua. У розділі «Споживачам» є рубрика введення показників лічильника. Просто заповнюйте поля, які просить сайт.

Показники лічильників можна передати за багатоканальним телефонним номером 31-90-80 або 65-70-78, 65-58-01, або ж мобільним номером (067) 471-37-18. Показники лічильника можна передати і через вайбер за номером +38 (073) 212-74-17. Підприємство пропонує сплатити надані послуги дистанційно через додаток «Приват 24».

 

Черкаська ТЕЦ

Оплатити за послуги можна на офіційному сайті ПРАТ «Черкаське хімволокно» http://khimvolokno.com.ua у розділі «Для населення»/ «Оплата послуг». Слід ввести номер особового рахунку, обрати вид платежу (централізоване опалення/постачання гарячої води), ввести персоніфіковані дані особистої банківської карти споживача та здійснити оплату. Так само підприємство пропонує скористатись онлайн-сервісом «Особистий кабінет». Завдяки цьому сервісу можна контролювати розрахунки за спожите тепло та гарячу воду, перевіряти нарахування пільг чи субсидій, передавати показники лічильників, не виходячи зі свого будинку та у зручний час.

Черкаська ТЕЦ пропонує споживачам передавати показники лічильників через вайбер за номером +38 (050) 490-81-02, або через електронну пошту poktec@ukr.net. З 20 по останнє число поточного місяця, вкажіть у тексті повідомлення: о/р, адресу, поточні показники лічильника, № та місце встановлення лічильника.

Повідомити показники лічильника можна також за номерами: (0472) 31-96-90

Vodafon: (050) 464-21-60; (095) 276-41-60

Kyivstar: (067) 574-74-96; (067) 577-48-39

Lifecell: (093) 170-34-73

 

КП «Черкасиводоканал»

Черкащани можуть сконтактувати зі спеціалістами «Черкасиводоканалу» через Skype або Viber.

Для фізичних осіб: Skype — vodokanal_fizosoby_cherkasy; Viber +38 067 627 78 93

Для юросіб: Skype vodokanal_iurosoby_cherkasy; Viber +38 067 544 00 92, +38 093 081 43 21

Загальний відділ: Skype vodokanal_zahalnyi_cherkasy; Viber +38 067 519 08 82

Так само можна передавати показники лічильника і сплачувати за послуги за допомогою веб-сервісу «Особистий кабінет». Для цього необхідно зареєструватися, заповнивши особисті дані. Якщо ви помилилися при введенні особового рахунку, або невірно зазначили вашу адресу, система реєстрації наддасть можливість виправити помилку.

У разі виникнення питань щодо роботи особистого кабінету, зв’яжіться зі спеціалістами підприємства за адресою електронної пошти ck_vodokanal@ukr.net, або зателефонуйте 33-37-00.

 

Як оплатити послуги, якщо не отримали платіжки

Коли ви раптом потрапили у подібну ситуацію, свою заборгованість ви можете відслідкувати у «Приват 24». Підприємства-надавачі комунальних послуг, які співпрацюють з ПриватБанком, надають дані по заборгованості споживачів, тож власну заборгованість можна одразу подивитись і сплатити у додатку.

Знайти свій платіж можна декількома шляхами:

Шаблони із заборгованістю вже автоматично додані до переліку послуг за вашою адресою в єдиній квитанції "Приват 24";

Платіж можна створити через пошук, за особовим рахунком будь-якої послуги або через пошук за адресою у меню “Мої платежі” вашого "Приват 24".

Люди, яких лякають сучасні технології, можуть зателефонувати на гарячу лінію ПриватБанку за коротким номером 3700 і платіж за комунальні послуги спеціалісти банку проведуть телефоном. А квитанцію можна буде отримати згодом у будь-якому терміналі самообслуговування.