Аналітики Fitch озвучили незалежні прогнози стосовно агрохолдингу МХП

Провідний виробник м'яса птиці в Європі та один із найбільших українських виробників зерна – агроіндустріальний холдинг МХП підтвердив свою стабільність на міжнародній арені.

Зокрема, впливове міжнародне рейтингове агентство FitchRatings в оновленому звіті визнало незмінним раніше прогнозований стабільний рейтинг «В» (в іноземній та в національній валюті). Простіше кажучи, іноземні економічні аналітики впевнені в перспективах розвитку, а також наявності реального потенціалу для зростання одного з найбільших гравців на вітчизняному ринку.

Більше того, експерти Fitch допускають в реальному  майбутньому підвищення рейтингу МХП до рівня «В+». Як зазначено в повідомленні рейтингового агентства, цьому сприяє політика диверсифікації агробізнесу: будівництво другої лінії на птахофабриці в Вінниці, купівля словенської компанії PerutninaPtuj (виробництво й переробка курятини и м'яса індички).

За прогнозами, друга черга Вінницької птахофабрики надасть можливість до 2022 року збільшити об'єми  виробництва курятини на 48%.

Очікується, що саме PerutninaPtuj в цьому році буде формувати близько 7% EBITDA (об'єм прибутку компанії до вирахування витрат  та податків) МХП. А це дозволить українському агрохолдингу отримувати 2/3 виручки в іноземній валюті.

Таке масштабне розширенння діяльності агрохолдингу й збільшення активів «Миронівського хлібопродукту», переконані аналітики, гарантирує стабільність валютних надходжень для обслуговування  боргу як мінімум у найближчі два роки.

Крім того, згідно прогнозу FitchRatings, у 2019 та 2020 роках МХП продемонструє стійку дохідність (на рівні 23,5% та 24,5% відповідно). До 2022 року загальна виручка МХП зросте до 2,2 млрд доларів (для порівняння, в 2018 році вона складала 1,56 млрд доларів). Рентабельність покращиться з 23,4% (на цей час) до 25,8% у 2022 році. Експортна виручка зросте до 68% у 2021 році.

Нагадаємо, заснований більше 20 років назад (купівля в 1998 році контрольного пакету акцій ВАТ «Миронівський завод із  виготовлення круп та комбікормів») МХП сьогодні є одним із найбільших виробників курятини в країні. Компанія притримується вертикально інтегрованої бізнес-моделі – від вирощування власних  зернових до виробництва фінальної продукції.