Двоє шполян продають метеорит за тисячу доларів

Двоє жителів Шполи в інтернеті продають метеорити. Оцінили їх по 1000 доларів. В обох випадках чоловіки натрапили на артефакти випадково. В справжності знахідок не сумніваються.

Сергій Коваленко незрозумілий камінь викопав під час аматорських пошуків предметів історії у полі під Шполою. Металошукач показав, що під землею є чималий шматок металу.

  • Впевнений, що це метеорит, бо він удвічі важчий, ніж аналогічний шматок металу, пояснює чоловік. – Розміром не більше з кулак, а вага майже 800 грамів. Він не іржавіє і гарно магнітиться. Коли наближаю до нього компас, стрілка починає дуріти й постійно крутиться. Намагався пиляти, та пилка не бере.  Метеорит знайшов у полі. Ходив з металошукачем і він показав чіткий сигнал, як на кольоровий метал. Лежав на глибині 15 сантиметрів. Продаю його вже півроку. Коштує 27 тисяч гривень. Люди телефонують, цікавляться. Хочуть зробити з нього якісь прикраси.

Сергій неодноразово відшукував подібні згустки металу. Всі вони лежали в тому ж полі.

  • Це не вперше я знаходжу подібне, зізнається Коваленко. -  Вдома маю ще такі, але значно менші за розміром. Лежали в тому ж районі поля. Їх не продаю. Ціна на метеорити формується у доларах за грам. Я ж поставив вартість суто символічною. Саме мій метеорит може коштувати значно дорожче. Але для цього потрібно везти його в лабораторію й робити аналіз. Це недешево. В майбутньому все ж здам в лабораторію. Думаю, після цього до камінця цікавість зросте. Зараз же не знаю, який це тип. Подібних я ще не зустрічав особисто. Він кристалізований і переливається на сонці.  

Василь Майборода свою знахідку оцінив у 25 тисяч гривень. Схожий на вугілля камінь у нього ще з радянських часів. Важить 830 грамів.

  • Ще при Союзі нам привозили додому вугілля антрацит. От там метеорит і знайшли, каже Майборода. – Я тоді ще малим був. На продаж виставив лише кілька днів тому. Наткнувся на подібні оголошення, то й собі вирішив опублікувати. Камінь всі ці роки лежав у дворі під снігом та дощами. Але це на ньому ніяк не відбилося. Нітрохи не поіржавів. Хотів відпиляти шматок, але не вдалося. Навіть стружки дрібної не було. А от молотком таки кілька шматків відбив. В середині він, як пористий шоколад. І набагато важчий, ніж можна припустити з його вигляду й параметрів. Впевнений, що це точно метеорит, бо не схожий ні на що інше. Реального покупця поки не маю, бо всі хочуть висновків експертизи. Не готовий морочитися. Кому буде цікаво, сам зробить дослідження.

Детальний лабораторний аналіз метеоритів роблять лише в столиці. Коштує це від 500 до 2000 тисяч гривень. Визначити без хімічних досліджень походження знайденого неможливо, кажуть фахівці. Переважна кількість принесених до науковців нібито метеоритів виявляються породою земного походження.