«Маємо пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря та вірити!» – очільник області в Каневі

Останнім шляхом Тараса Шевченка пройшли сьогодні тисячі людей у Каневі. Нині минає 156-та річниця від дня перепоховання його праху на Чернечій горі.

До велелюдної пам’ятної ходи доєдналися керівники області, а також Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та народні депутати Сергій Рудик і Владислав Голуб.

– У свій час Україна пробудилася в Шевченкові, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Сьогодні він повинен пробудитися в кожному із нас. Нині ми відзначаємо століття початку Української революції 1917 – 1920 років. І саме заповіт Кобзаря підняв тоді національно-визвольну хвилю. Ми отримали урок про надважливість єдності. Зараз це якнайкраще розуміють наші бійці, які борються за Україну на Сході. Саме Тарасове слово на їхніх прапорах, у бліндажах, у листах, які бійцям пишуть дітлахи з усієї України. Його слово в їхніх серцях. Як і щоразу, коли Україна в небезпеці, ми повинні пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря! І маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата…».

Нагадаємо, напередодні на Канівщині відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Він має понад п’ятнадцятилітню історію та проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».