«Миронівський хлібопродукт» купуватиме нові ідеї

Власник компанії МХП («Миронівський хлібопродукт») Юрій Косюк спільно з технологічним кластером Radar Tech та організацією Agrohub хоче допомагати новим бізнес-проектам в Україні, що застосовують інноваційні технології.

 

– Коли ми тільки-но розпочинали свій бізнес – нічого не розуміли в птахівництві, – каже Юрій Косюк. – Тому й уникнули найголовнішої помилки – не вчилися в старих спеціалістів, не запрошували старі кадри. Ми дивилися на виробництво новим, «свіжим» поглядом і будували свої проекти з нуля. Кликали до роботи студентів і молодих спеціалістів – випускників ВНЗ. Перебудували все «з ніг на голову». Навіть не їздили вчитися на Захід. А тепер польські птахівники їдуть вчитися не в країни ЄС, а до нас. Бо ми дечого досягли.

Агрохолдинг МХП не хоче тішитися своїми досягненнями й зупинятися в зростанні. Косюк розуміє, що час не стоїть на місці.

– Ми починаємо проект підтримки стартапів, які лише починають свій шлях, мають ідеї, технології, але ще не мають можливості розвитися й утілити свої починання на практиці.  Відберемо 10 найкращих і надамо їм свої ресурси, виробничі майданчики та експертизу. Мало того, переможці – золоті призери конкурсу отримають гроші на подальший розвиток свого проекту. Є безліч напрямків для вдосконалення. Наприклад, хочемо аби сучасні технології змогли за температурою визначати потенційно хвору птицю. Це допоможе уникнути втрат у майбутньому. Є резерви для революції у виробництві кормів.  Прагнемо інновацій в системі захисту рослин та покращенні врожаїв. Не забуваємо про подальшу автоматизацію виробництва. Чекаємо не лише людей із готовими розробками, а тих, у кого є цікаві ідеї й бачення щодо їх реалізації. Допоможемо створити більше робочих місць, зробимо багатшою країну.

Технологічний кластер Radar Tech під час заходу анонсував  запуск програми розвитку нових бізнес-проектів в агропромисловому комплексі.

– Це 7-місячна програма, яка, я впевнена, збере десятки стартапів. Впродовж часу дії програми ми будемо допомагати власникам нового інноваційного бізнесу втілювати ідеї на практиці і отримувати зворотний зв'язок, – заявила Юлія Порошенко, засновник Agrohub та співзасновник Radar Tech.

Юрія Косюка запитали про гроші, які він заплатить за справді передові технології.

– Ми не будемо заощаджувати на гарних ідеях і готові платити непристойно великі гроші, – стверджує Юрій Анатолійович.

Минулого року чистий прибуток «Миронівського хлібопродукту» сягнув 69 мільйонів доларів. Компанія є найбільшим виробником курятини в Україні та експортує свою продукцію в 70 країн світу.