Народний депутат просить терміново вирішити ситуацію з опаленням у Смілі

Народний депутат України Сергій Рудик, обраний по виборчому округу №198, просить терміново вирішити ситуацію з опаленням у Смілі. Відповідні звернення він направив Прем’єр-міністру України Гройсману, віце-прем’єру Зубку, а також керівникам НАК «Нафтогаз України» Коболєву та «Черкасигаз»  Буяну.

- О 1-й годині ночі в авральному порядку готували звернення до Прем’єра, Нафтогазу, Черкасигазу, і всіх-всіх причетних до теплопостачання міста. Хочу вірити, що незважаючи на їхню "завантаженість" мене почують, - написав народний депутат на своїй сторінці у «Фейсбук».

За інформацією, якою володіє нардеп, вже припинено газопостачання на місцеві котельні № 1 (яка забезпечує теплом житлові будинки по вул. Ротондівській, Героїв Небесної Сотні, Незалежності, Мічуріна, Соборній, а також загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади № 3, 5 (нинішній НВК "Лідер") і № 23 відповідно) та № 3 (забезпечує теплом житлові будинки по бульвару графа Бобринського, пров. Бобринського, вул. Соборній та В. Чорновола). Загалом же представники ПАТ "Черкасигаз" планують "відрізати" від газопостачання всі котельні міста.

«Суть цього питання відома сьогодні не тільки смілянам, а й багатьом в Україні. З 2010 року послуги з теплопостачання в місті надає ТОВ "СмілаЕнергоінвест" (яке має заборгованість за спожитий у попередні періоди газ перед НАК "Нафтогаз України" понад 91 мільйон гривень), і ось уже другий рік поспіль на початку опалювального сезону містяни стають заручниками їхніх боргових зобов'язань перед НАК "Нафтогаз України".

Кілька тижнів тому, здавалося, спільними зусиллями ми вирішили це проблемне питання: підприємство отримало номінації газу, і сміляни отримали таке довгоочікуване тепло, однак, станом на сьогодні, Товариство звернулося до місцевої влади з пропозицією розглянути можливість розірвання договору про спільну діяльність.

У свою чергу, у місті є ще один оператор надання послуг з теплопостачання - Комунальне підприємство "Смілакомунтеплоенерго", яке готове бути надавачем послуг із теплопостачання, однак не має номінації газу. У зв'язку із цим виникає патова ситуація. З одного боку, номінації газу є в ТОВ "СмілаЕнергоінвест", у якого, у зв'язку з кримінальним провадженням по одному із співзасновників товариства, якому інкримінують привласнення 38,5 мільйонів гривень споживачів тепла, - заблоковані рахунки. З іншого - є КП "Смілакомунтеплоенерго". Але для того, аби змінити оператора надання послуг з теплопостачання, потрібен час, якого в нас немає», - ідеться у зверненні.

Тож народний депутат просить взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася в місті зі зривом опалювального сезону, та не допустити відключення від тепла закладів бюджетної, соціальної сфери, а також багатоквартирних будинків.