Сільський голова Поташі звільнився зі скандалом

У селі Поташ Маньківського району звільнили сільського голову 28-річного Сергія Діхтяренка. Після зборів у селі він написав заяву на звільнення. Її підтримали 8 депутатів із 12. Голові закидали аморальну поведінку, нездатність очистити село від снігу та відсутність централізованого водопостачання.

Сергій Діхтяренко – колишній поліцейський. Вибори виграв у 2015 році.

– Голова у нас був на своєму місці, – кажуть у сільській раді. – Бюджет виконувався, ремонт дитсадка робився. Встановив дитячий майданчик. Інша справа, що був молодий і гарячий. Десь трохи посперечався із кимсь, комусь не вгодив. 

– Інтригу плели колишні претенденти на посаду, які програли мені вибори – каже Сергій Володимирович. – Вони ж скликали позачергову сесію. 8 із 12 депутатів проголосували «за». Я така людина, що сперечатися чи хапатися за посаду будь-якою ціною не буду. Написав заяву на звільнення. На сільського голову більше не балотуватимуся. Я вже ситий по горло цією роботою. 

Колишній голова Маньківської районної ради Микола Вовк був на сесії.

– У зал прийшли 90% селян, що були невдоволені діяльністю сільського голови, – каже Володимир Миколайович. – Він хлопець молодий, гарячий. Якось побачив, що житель села справляє потребу прямо на автобусній зупинці. Накричав на нього. Ось уже і є один опонент. Іншим разом посварився із власницею магазину Марією Площенко. Попросив 12-річного хлопця купити в її магазині пива на 90 гривень. Після продажу склав протокол. Ось уже й другий опонент.  Коли випав великий сніг, Поташ прогорнули лише на 2-3 день. Своєї техніки в селі немає. Голова уклав угоду із маньківським «Райавтодором». Але в самій Маньківці сніг горнули кілька днів. Лише тоді дійшла черга до Поташі. Вважаю, що Сергія звільнили не зовсім законно. Спочатку «за» голосували 5 депутатів. Сиділи вони в різних кутках залу. Після цього під тиском невдоволених пересіли на перший ряд. Люди кричали їм: «Ану вставай, показуй, як ти там голосуєш!»

Таким чином у залі набралося 8 голосів.

– Тут ще один нюанс, – каже Микола Вовк. – Хлопець, молодий, гарний, спортивний, неодружений ще. А опоненти із залу зневажливо обзивали його парубком.

Марія Площенко була ініціатором збору підписів за відставку сільського голови. Вона є власником магазину в селі й депутатом сільської ради.

– Підписалося  280 осіб, – розказує. – Голова постійно хамив селянам, міг обкласти матюками, шантажував, погрожував. Саме в цьому полягала його аморальна поведінка. А ще він дуже мстивий. Пообіцяв мені влаштувати перевірку. Підіслав неповнолітнього хлопця в  магазин. Попередньо залякав дитину. Я продала йому пиво. Визнаю свою провину і понесла за це відповідальність: і моральну й матеріальну. Але ж і голова вчинив незаконно. Я йому про це говорила, але він не хотів мене слухати.

У Поташі проживає 1280 осіб. Є залізнична станція та хлібоприймальне підприємство.