Вірус на експорт: кір з Черкащини дістався Нью-Йорку

У деяких районах Нью-Йорку спалахнула епідемія кору. Як наслідок там запровадили режим надзвичайного стану. Американські журналісти підозрюють, що хвороба сюди прийшла з України, а саме: завезена хасидами з Умані.

Про це інформує “Українська правда” з посиланням на The New York Times. За даними американського видання, впадки захворювання на кір у Нью-Йорку почали реєструвати з осені 2018 року. Загалом до цього часу медики зареєстрували 285 випадків захворювання. А від початку 2019 року медики підтвердили 465 випадків захворювання на кір. Лише за останній тиждень напередодні публікації у The New York Times було виявлено 78 нових випадків.

Надзвичайний стан триватиме до 17 квітня.

Щороку десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати єврейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і за кілька тижнів потому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку.

Видання пише, що додому вірус привезли саме паломники з України.

За даними ЮНІСЕФ, за підсумками минулого року, Україна стала світовим лідером із кількості хворих на кір. На думку експертів фонду, це свідчить про зведення нанівець прогресу з подолання цього захворювання, якому легко запобігти, але яке може бути смертельно небезпечним.

Тим часом, за даними ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”, від  початку року на Черкащині зареєстровано 553 випадки кору. Порівняно з минулим тижнем кількість захворілих збільшилася на 25 осіб.

Зокрема, захворювання на кір реєструвалось на всіх 24 адміністративних територіях області. Найбільше захворілих у Черкасах  – 156 випадків. Найменше – по одному випадку – у Ватутіному та Шполянському районі.

Із початку року летальних випадків від кору Черкаській області не зареєстровано.