У центрах зайнятості почалися затримки з виплатою коштів

Черкаським безробітним, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, призупиняють або затримують виплати. Серед причин називають епідемію коронавірусу.

– Я мала відвідати кар’єрного радника 19 березня, але після введення карантину мене повідомили, що в день і час прийому мені передзвонять, а особисто йти не треба. Я стою на обліку як безробітна в Черкаському міському центрі зайнятості. У призначений час мені справді перетелефонувала кар’єрний радник. Я запитала, чи не будуть призупинені виплати через те, що прийом не ведеться особисто і я не ставлю підписів на документах. Радник сказала, що нічого не знає. А от сьогодні я дізналась, що мене на виплати не подали, тому що цього підпису немає. Хоч списки людей на виплати є, просто не зрозуміло, хто туди потрапив – люди, які були на прийомі особисто, чи їх відбирали за якимось іншим принципом. Я знову перетелефонувала своєму кар’єрному раднику, і та спочатку повідомила, що виплати призупиняються. А потім, коли я заперечила, посилаючись на інформацію Міністерства соціальної політики, сказала, що нічого не знає, а роз’яснення – на сайті обласного Центру зайнятості. Я спеціально туди зайшла, але жодного роз’яснення щодо конкретної своєї проблеми, і, так розумію, таких, як я, – не знайшла, – розповіла свою історію одна з мешканок Черкас.

Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко каже, що, затримка з виплатами, зокрема по безробіттю, справді може бути.

– Центри зайнятості під час карантину ведуть прийом громадян онлайн і справді особисто людей не приймають. Щодо виплат в такій ситуації, то це питання регламентує Кабінет Міністрів і відповідні пропозиції йому було подано, бо проблема справді виникла. Нас запевняють, що в середу буде засідання, де питання буде вирішено. Також має Верховна Рада прийняти відповідні зміни в законодавстві. Люди не мають відчути незручностей, однак невелика затримка може бути.

У Тальному теж спілкуються з людьми в телефонному режимі.

– Я сам недавно знявся з обліку, – розповідає 39-річний Михайло. – Поки стояв, ніяких проблем не було. Але ж тоді й коронавірусу не було. А зараз бюджет у державі тріщить по швах. Ще без коронавірусу в провалили виконання бюджету. Першими, звісно, постраждають безробітні. Потім дійде черга до бюджетників, а вже потім – до держслужбовців. За місяць посипляться пенсіонери.

– До особливого розпорядження виплати безробітним не припиняються, – каже керівник Тальнівського відділення обласного центру зайнятості Наталія Слободян. – Наскільки мені відомо, тим, хто був на прийомі 20 числа, кошти вже надійшли. Очевидних загроз, що ці виплати припиняться, поки немає. Принаймні так нам пояснюють. У середу буде засідання Кабміну, після якого буде внесена остаточна ясність.

Кількість офіційних безробітних в області перевищує 14 тисяч осіб.