У Черкасах ніяк не можуть закупити необхідні меблі та методичні матеріали для шкіл

У Черкасах не можуть закупити необхідні меблі та методичні матеріали, яких вимагає освітня реформа «Нова українська школа». Причина — до перерозподілу бюджетних коштів ще не дійшли руки у депутатів міськради. Є сподівання, що необхідні закупівлі таки зроблять цього року, однак до початку навчального року придбати усе необхідне для першачків вже точно не встигнуть.

Директор Черкаської спеціалізованої школи №3 Тетяна Ткаченко розповідає: підрядник, із яким вже багато років співпрацює заклад, на особистій довірі надав меблі для трьох перших класів.

— Отриманих від підприємця меблів вистачить на три класи. Ще в одному класі довелося залишити двомісні парти старого зразка, — ділиться директор Тетяна Ткаченко.

У школі чекають від депутатів остаточного рішення про перерозподіл бюджетних коштів, аби отримати можливість і для цього класу придбати парти, які рекомендує «Нова українська школа».

Для забезпечення усім необхідним першачків черкаських шкіл із держбюджету надійшло 4 млн 700 тисяч гривень субвенції. Але освоїти ці гроші освітяни зможуть лише за умови співфінансування з міського бюджету. Тож місто в свою чергу має виділити 2,5 млн грн. У департаменті освіти та гуманітарної політики запевняють: уже у квітні подали усі необхідні пропозиції, щоб забезпечити школи всім необхідним. Однак зізнаються: терміни зірвані та сподіваються хоча б до жовтня організувати освітній простір.

Виконавчий комітет міськради питання перерозподілу бюджетних коштів розглянув наприкінці липня. Тоді заступник міського голови Ігор Волошин порадів, що проголосовані рішення мають дозволити профінансувати закупівлю меблів для черкаських першачків.

— Нарешті прохання освітян почуті — сьогодні одностайно члени виконкому Черкаської міської ради проголосували за зміни до бюджету, завдяки яким стало можливим співфінансування для програми «Нова українська школа», — поділився Ігор Волошин. — Ще одне позитивне голосування від депутатів — і школи зможуть закуповувати меблі, парти, дидактичні матеріали для проведення навчального процесу.

— У цих грошей —  ще довга дорога через тендери. Товаром вони стануть ближче до кінця року, — об'єктивно оцінює перспективи директор школи №28 та голова Асоціації директорів шкіл Черкас Тетяна Скорик. І це за умови, що депутати міськради вже найближчого пленарного засідання підтримають це питання та проголосують зміни до бюджету.