У Черкасах обговорили проблемні питання прав дітей, які перебувають в інтернатних закладах області в умовах карантинних обмежень

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко провів робочу зустріч із в. о. начальника Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксаною Сімушиною та начальницею Служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації Оксаною Покатіловою.

Метою зустрічі було здійснення парламентського контролю в умовах карантинних обмежень за дотриманням охоронюваних законом прав і інтересів дітей,  які перебувають  в  закладах освіти інтернатного типу   Черкаської області (далі- інтернатні заклади).

В Черкаській області діє  20 закладів  освіти інтернатного типу, у яких навчається 3028 дітей, з яких 140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 29 квітня 2020р. у період карантину продовжують функціонувати 3 заклади, де перебуває  37 дітей,  з них 2 особи знаходяться на лікуванні у  КНП "Черкаська обласна психіатрична лікарня ЧОР".   Дітей, хворих на коронавірус, не виявлено.

За інформацією керівника  управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, у всіх закладах освіти інтернатного типу облаштовані медичні пункти та ізолятори з додатково обладнаними палатами на випадок захворювань. Заклади у достатній кількості забезпечені необхідними медикаментами, засобами дезінфекції для проведення вологого прибирання приміщень та знезараження рук, медичними масками, гумовими рукавичками.  Проведено профілактичні та дезінфекційні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19, організовано  постійне чергування медичних працівників,  їдальні забезпечено продуктами харчування та обмежено доступ сторонніх осіб на територію закладів. Фінансування потреб інтернатних закладів області здійснюється систематично і в повному обсязі відповідно до бюджетних призначень.

Керівник Служби у справах дітей  Черкаської облдержадміністрації  поінформувала  про заходи, які вживаються щодо 420 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, діти з яких є вихованцями інтернатних закладів області. Зокрема, в період карантину 1 дитину Служба  вимушена була відібрати у батьків – порушників прав дитини. Виявлено також 5 дітей, яким  може загрожувати небезпека під час перебування в сім’ї.

Під час зустрічі з’ясовано, що двоє усиновлених вихованців інтернатних закладів не можуть виїхати за кордон до нових сімей через карантинні обмеження.

Регіональним представником Уповноваженого акцентовано увагу на організації навчального процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Виявлено проблеми дистанційного навчання, зокрема відсутність або неналежна  якість  інтернет-зв’язку в сільській місцевості; відсутність науково обґрунтованих методик дистанційного навчання; відсутність комп’ютерів у родинах, що перебувають у складних життєвих обставинах.

За результатами обговорення учасники робочої зустрічі  визначили пріоритетні напрямки співпраці щодо вирішення наявних проблем в умовах карантину.