У черкаських тролейбусах із 1 квітня зросте вартість проїзду

Квиток для проїзду в тролейбусах Черкас коштуватиме 5 гривень. За це на своєму засіданні, яке відбулося 16 березня, більшістю голосів проголосував виконавчий комітет. За новим тарифом пасажирів перевозитимуть уже із 1 квітня. Проїзний квиток на місяць коштуватиме 250 гривень для громадян та 376 гривень для підприємств. Про це повідомляє Черкаська міська рада.

Підвищенню проїзду в міському електричному транспорті передувала передбачена законодавством процедура.

За словами директорки департаменту економіки та розвитку Ірини Удод, зауважень чи заперечень із боку жителів на адресу розробника регуляторного акту не надходило.

 – Економічно обґрунтований тариф у розмірі 5 гривень 19 копійок для того, щоб відбувались відшкодування комунальному підприємству за перевезення пільгових пасажирів, виконавчий комітет затверджував 19 лютого 2020 року, – зазначила вона під час засідання.

Здорожчання вартості проїзду пов’язане, передовсім, із ростом витрат на електроенергію (тільки в порівнянні з минулим роком 8,3 %) та підвищенням заробітної плати в працівників. 

На економіку підприємства вплинули й запроваджені карантинні обмеження: кількість перевезених пасажирів зменшилася у 2,5 рази. Якщо в 2020 році тролейбусами скористались майже 9 мільйонів людей, у 2019 році їх кількість складала майже 22 мільйони.

Поза тим, ті категорії громадян, які користуються пільгами, продовжуватимуть їздити у тролейбусах безкоштовно. Від оплати звільнені черкаські школярі й студенти.

Нагадаємо, востаннє ціну за квиток у тролейбусах переглядали в 2018 році, тоді її із 2-ох підвищили до 3-х гривень.