У Кам’янському парку працюють скульптори

У Кам’янці протягом двох тижнів сім скульпторів з різних куточків України вирізьблять із пісковика сім скульптур. Витвори мистецтва прикрашатимуть новостворений сквер на честь видатних діячів української історії

 

У межах грантового конкурсу культурно-мистецьких проектів “Малі міста – великі враження”, організованого Міністерством культури України, на початку літа Кам’янський державний історико-культурний заповідник подав заявку на проведення мистецького фестивалю “Кам’янська земля – край славетних героїв”, - розповідає Олександр Мушта, працівник заповідника. -

10 липня Кабінет Міністрів України офіційно оприлюднив весь перелік проектів, які стали переможцями конкурсу “Малі міста – великі враження”. І подана заповідником вищезгадана заявка увійшла до цього омріяного числа щасливчиків.

Одним із головних завдань у межах фестивалю буде створення окремого просвітницького майданчика – Скверу Героїв – стаціонарно діючого центру, присвяченого видатним діячам української історії Кам’янського краю, що гармонійно доповнить існуючий у місті багатий пласт культурних цінностей. Даний сквер із семи скульптур із постатей борців за незалежність України уже за кілька тижнів буде створено на задньому дворі історичного музею Кам’янського заповідника.

На сьогодні до парку, неподалік пам’ятника Декабристам, завезено чотири величезних камені-пісковики,  з яких митці із різних куточків України витешуть скульптури. Ще три камені мають підвезти ближчими днями.

Пісковик – це камінь середньої твердості. Робота з такого матеріалу на відкритому повітрі стоятиме сотні років.

- Всього буде сім скульптур, - розповідає один із майстрів із міста Долина, що на Франківщині, Богдан Фреїв, для якого цього року це третя подібна скульптура. - Відповідно трудитимемось усімох. Кожен майстер має свій камінь, із якого витеше за два тижні скульптуру на тему «Вогонь Холодного Яру».

Усі майстри – члени спілки художників України. Отримали запрошення від спілки. Чоловіки працюють у респіраторах.

- Два тижні – це мінімум часу, за який можна створити скульптуру з такого великого каменю. В середньому на подібну роботу йде три - чотири тижні, - говорить Богдан Фреїв.

Ще два тижні бажаючі кам’янчани та гості міста можуть спостерігати над творчою роботою скульпторів.