У Золотоніському психоневрологічному інтернаті – спалах коронавірусу

490 лабораторно підтверджених випадів COVID-19 зареєстровано в Черкаській області. Так, за останню добу, з 8 на 9 червня в області зареєстрували 21 новий випадок захворювання на коронавірус. Найбільше – 18 випадків – у Золотоніському районі, два – в місті Черкаси і один – у Черкаському районі. Це досить висока цифра, зважаючи на те, що були дні, а саме – 21 травня, коли в області не реєстрували жодного нового випадку.

Спалах виник у Золотоніському психоневрологічному інтернаті. Там виявили хвору на COVID-19 працівницю, яка, імовірно, й інфікувала підопічних. 46-річна молодша медична сестра мала клінічні прояви захворювання з 1 червня.

- Обстежили 26 підопічних, у 21 особи виявили позитивний на COVID-19 результат. Ведеться епідрозслідування, за результатами якого матеріали будуть скеровані до правоохоронних органів для реагування згідно з компетенцією. В інтернаті провели дезінфекційні заходи, визначили коло контактних осіб, – поінформував на своїй сторінці у Facebook голова області Роман Боднар.

Сімейні лікарі Золотоніського районного Центру первинно-санітарної допомоги провели огляд підопічних. Госпіталізованих до закладів охорони здоров'я немає, стан інфікованих – задовільний. На території інтернату посилено карантинні заходи, працівники і підопічні цілодобово перебуватимуть в інтернаті.

На 9 червня на Черкащині зареєстровано 20 летальних випадків. Так, у Черкаському районі померла 92-річна жінка. Медична експертиза встановила, що вона мала коронавірус. Медикам не вдалося врятувати і життя 83-річного пацієнта, який занадто пізно звернувся по медичну допомогу, та 34-річного священнослужителя, який у кінці травня був госпіталізований у Черкаську міську інфекційну лікарню з пневмонією.

Усього з початку захворювання обстежено ПЛР-тестами 20692 жителів області.

І хоч є і хороша новина: коронавірус подолали 374 особи, медики все ж радять не розслаблятися, й не нехтувати засобами захисту та дотриманням дистанції.