Убивці депутата облради призначили вже четверту психіатричну експертизу

Повторну психолого-психіатричну експертизу призначив суд убивці депутата обласної ради Сергія Гури. Це вже четверта спроба суду й психіатрів визначити стан осудності 51-річного Миколи Гончара, колишнього охоронця і бізнес-партнера вбитого депутата. Цього разу експертизу мають провести лікарі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Таке рішення минулого тижня ухвалив Соснівський районний суд.

Справа Гури слухається в Соснівському райсуді Черкас уже більше року. Однак із квітня 2019 року суд навіть не наблизився до істини. Весь цей час він  намагається з’ясувати стан осудності Миколи Гончара, адже проведені за цей рік три психолого-психіатричні експертизи суперечать одна одній.

Перше обстеження підсудного провели лікарі Київського міського центру судово-психіатричної експертизи. У жовтні 2018 року – через півроку після вбивства, експерти дали однозначний висновок про те, що Микола Гончар не страждає жодними психічними розладами здоров’я, на час скоєння злочину усвідомлював свої дії та керував ними. Однак у вересні 2019 року сторона захисту надала суду висновок Держустанови «Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України». Він  повністю суперечив першій судово-психіатричній експертизі.

Зважаючи на суперечливі висновки різних експертів, у січні цього року Соснівський райсуд призначив повторну експертизу. В березні 2020 року її провели психіатри Хмельниччини, однак нові висновки експертів знову не внесли ясності. Як зазначається в ухвалі суду  від 2 червня 2020 року, «експерти розійшлися в думках між емоційним станом, який міг виникнути у Миколи Гончара на час вчинення інкримінованого кримінального правопорушення і міг суттєво вплинути на його здатність розуміти значення своїх дій і керувати ними, маячним розладом та реакцією на ситуацію». Іншими словами, лікарі не дійшли згоди щодо психічного стану підсудного, а тому комісія прийшла до висновку, що Микола Гончар потребує направлення до іншого медичного закладу. Таким чином суд ухвалив рішення призначити нову психолого-психіатричну експертизу й установив 30-денний термін для її проведення.

Нагадаємо, депутата обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергія Гуру застрелили 24 травня 2018 року у приміщенні його громадської приймальні. Того дня екс водій та бізнес-партнер депутата Микола Гончар, озброєний пістолетом та двома ручними гранатами, взяв у заручники Сергія Гуру й забарикадувався в офісному приміщенні в центрі міста. Невдовзі після цього там сталася перестрілка, в результаті депутат отримав у груди три кулі з пістолета ТТ й помер на місці. Сам нападник був поранений водієм загиблого у шию із травматичного пістолета. За результатами досудового слідства. причиною вбивства став бізнес-конфлікт між загиблим та підсудним.