Убивцям 90-річного Якова Рудя світить 15 років тюрми

31-річний та 37-річні жителі Черкаського району, які вбили 90-річного Якова Рудя з Головківки Чигиринського району, по повній відповідатимуть за скоєні злочини. Так, по всьому «букету» скоєного, за трьома статями – пп. 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187 їм загрожує до 15-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До редакції звернувся рідний племінник убитого Анатолій Олександрович Павленко із занепокоєнням, що у цій справі немає ніякого руху.

- Я абсолютно не шукаю матеріального зиску в цьому, ні копійки мені від того не треба, хоча в дядька лишились і чорна «Волга», і інші цінні речі, але мене це не цікавить. Мене цікавить реальне покарання для убивць, міра покарання, аби вони відповіли по повній за скоєне. Чи проводився слідчий експеримент… Убивці ж можуть відкупитись, бо ми знаємо, які зараз прокуратури й судді. Чомусь прокуратура темнить, і їх єдина відповідь на мої запити: «Чекайте». Чому відпустили чоловіка з Чигирина, який їх навів на дядька?.. Я навіть у Чигирині був, розмовляв із прокурором. Він знизує плечима. Та що ж це таке?

Підозру черкащанам оголосили 24 листопада 2019 року. Як повідомила речниця Черкаської обласної прокуратури Світлана Андрійченко, за клопотанням органу досудового розслідування, погодженого прокурором, підозрювані до 23 квітня 2020 року перебуватимуть під вартою, а за результатами низки експертиз, у тому числі молекулярно-генетичної, яка вже закінчується, Черкаська обласна прокуратура скерує обвинувальний акт до суду.

Нагадаємо, 22 листопада минулого року 90-річного жителя с. Головківка Чигиринського району з численними ударами на голові знайшли у надвірній літній кухні. Чоловік проживав сам: дружина померла, дітей не мали. Навідувала його двоюрідна племінниця по тітці. Декілька виродків спочатку катували старенького й нанесли йому велику кількість ударів металевою кочергою по голові. Крім того, нападники забрали з будинку золоті прикраси, медалі, плазмовий телевізор, 100 тисяч гривень і покинули будинок на скутері вбитого.  Катів затримали наступного після вбивства дня в одному з сіл Київської області, де вони зняли будинок та переховувались.