В Умані готуються до іудейського Нового Року

З 26 вересня по 2 жовтня 2019 року в Умані очікують на приїзд більше 30 тисяч учасників святкування Рош ха-Шана. Могила цадика Нахмана, якого поховано саме тут, стає місцем паломництва для хасидів усього світу. Відтак традиційно під час святкування іудейського Нового року Умань перетворюється на релігійну столицю хасидизму. Про це інформують в Головному управлінні Держпродспоживслужбі в Черкаській області.

З метою створення належних умов життєдіяльності населення та перебування гостей міста, в Умані відбулося засідання робочої групи. Участь у ньому взяла і начальник Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.  Зокрема Лариса Качанова звернула увагу присутніх на інфекційні хвороби, що  реєструються в країнах, з яких прибувають учасники заходів: чума, холера, жовта лихоманка, вірус Зіка, кір, захворюваність з яких в світі зросла втричі.

На Уманщині спостерігається ріст захворюваності на кір – у 4,5 рази. Він мав місце в минулому році і триває досі. Окрім того, у порівнянні з 2018 роком, майже утричі збільшилась кількість випадків захворювань на вітряну віспу та хронічний вірусний гепатит С.  В той же час у 2019 році в місті зменшилась захворюваність населення на лямбліоз, інфекційний мононуклеоз, скарлатину, туберкульоз органів дихання, гострі кишкові інфекції, - зауважила начальник Уманського міськрайонного управління.

Принагідно Лариса Качанова проінформувала учасників засідання робочої групи про показники якості та безпечності питної води, водойом, харчових продуктів, санітарного стану задіяних в обслуговуванні закладів торгівлі, ресторанного господарства, ринків:

За даними лабораторії КП «Уманьводоканал» при дослідженні проб води за бактеріологічними, санітарно-хімічними та паразитологічними показниками відхилень не виявлено.

Уманське міськрайонне управління підготовило пропозиції 19-ом підприємствам, службам, відомствам, задіяним в обслуговуванні учасників іудейського свята. Відкореговано «План санітарної охорони території м. Умань», плани на надзвичайні ситуації. Також фахівці Держпродспоживслужби запланували комісійні перевірки, проведення нарад та семінарів для керівників закладів торгівлі, ресторанного господарства, готелів.