Викрадені у фермера саджанці знайшли в сусідньому селі за допомогою небайдужих

Завдяки спільним зусиллям небайдужих людей крадія саджанців трьох сортів елітних яблук Голден делішес, Флоріна і Айдаред із саду фермера Вֹ’ячеслава Олексійчука з с. Вֹ’язівок, що на Городищині, знайдено. Із 823 саджанців повернуті 323. 44-річний крадій, який проживає у с. Лозуватка, зізнався про ще одну крадіжку 5000 саджанців смородини сорту Ювілейна Копаня.

За словами фермера, це надзвичайно великі збитки для його господарства, тому він просить повідомити будь-яку інформацію стосовно місцезнаходження саджанців смородини.

- Мені телефонували люди з інформацією, що в певних місцях бачили мої саджанці. Так по краплині і по записам із відеокамер ми все встановили. Побачили автобус, який кружляв навколо саду і в який і складував саджанці. Яблуні не мають сильно розвиненої кореневої системи, тому він і повисмикував таку велику кількість, як буряки, за ніч, - розповів фермер. Крім цього, люди розповіли, що бачили його бус в іншій стороні нашого саду і що він продавав саджанці смородини й яблунь. Ми обійшли ту територію і побачили, що зникло й 11 рядів смородини. Я повідомив про це поліцію. Протоколи склали і на цьому поставили крапку, мотивуючи це тим, що саджанці не помічені і крадене складно знайти.

Третину плодових дерев зловмисник встиг продати, та майже дві сотні висадив на власній земельній ділянці. Черкащанин сподівається, що винний понесе передбачену законом відповідальність, аби іншим охочим до такого заробітку була наука.

Нині фермер з’ясовує, в якій кампанії можна було б застрахувати дерева, інші матеріали, адже були роки, коли у фермера покрали стовпи, на які кріпляться саджанці. Убезпечити сад можна завдяки встановленню відеокамер, що найближчим часом планує втілити Вֹ’ячеслав Олексійчук, адже сторож фізично не може бути в кожному куточку саду у 20 гектарів або мати сміливість вийти до крадія вночі. У кращому випадку він набере «102».

- Ця ситуація відкинула мене, як фермера, на два-три роки назад. Мав би вже і врожай яблук, і смородини, бо вони б вступили в стадію плодоношення. А так маю збитки по саджанцях на 150000 грн і збитки по втраченому врожаю на 3 млн грн, - відверто говорить В’ячеслав Олексійчук.

За фактом події дізнавачами Звенигородського районного відділу поліції відомості внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу. Правопорушнику загрожує до трьох років позбавлення волі. Слідство триває.