Виривали волосся, кусали й роздягали: двоє сестер звинувачують ромів у нападі

У селі Бойківщина на Драбівщині роми побилися з двома дівчатами. Подія трапилась минулої неділі, 19 травня. Причиною нібито став одяг однієї з постраждалих. Жінці з етнічної меншини не сподобалась закоротка майка 20-річної Алли Поп. Разом зі своєю 17-річною сестрою приїхала провідати свою матір. Коли гуляли в центрі села, перетнулися з двома місцевими жительками.

Дівчата поїхали в село на вихідні, - розповідає їхній брат Міхаель Поп.  – Одна навчається у Смілі, а інша – в Черкасах. У п’ятницю вийшли в центр погуляти. Раптом до них почали приставати двоє місцевих жінок. Мовляв, ви не так вдягнені, як треба. Одна з них постійно ревнувала якогось хлопця до Алли. Остання навіть не знає толком, хто він. Почалась сварка, але тривало це все недовго і вони розійшлися. В неділю сестри почали збиратися на поїзд «Гребінка-Шевченкове». На підході до станції їх перестріли троє чоловіків і четверо жінок. Роми живуть неподалік.

За словами самої Алли Поп, їх схопили й почали лупцювати. Далі їх роздягли й фільмували все на мобільні телефони.

На нас одразу напали. Била молода жінка, - розповідає Алла.  – Я не встигла відхилитися. Хотіла дати здачі, але в цей момент чоловік із їхньої компанії потягнув мене за волосся. Моя молодша сестра Оля намагалась допомогти, але й на неї напали. Потім та, що накинулась першою, зняла мені джинси. Я ніяк не могла викрутитися. Олі порвали футболку.

 

Бійку припинили дачники, які пригрозили викликати поліцію. Проте цього так і не зробили.

Коли ми йшли додому, вирване волосся з голови жмутками витягували, - запевняє Алла. – Завдяки сусідам нас відпустили, бо ті сказали, що викличуть правоохоронців. Та одна з жінок все одно продовжила нас переслідувати. Я не помітила в її руці камінь. Ним ударила мене по голові. Потім вчепилась зубами мені в руку. Звалила на землю й почала по мені топтатись. Зараз дуже болить усе тіло. На навчання ми так в той день і не поїхали, бо викликали поліцію.

Дівчата дивуються такій агресії. Кажуть, у село почали приїжджати недавно. Жодних інших конфліктів раніше не мали з місцевими етнічними меншинами.

Коли приїхала поліція, то наші кривдники й на них кидалися, - продовжує дівчина. – Працівники запідозрили, що ті вживали алкоголь, але нікого так і не забрали в результаті. Також викликали «швидку» та ніхто не приїхав. В моєї сестри відкрилась кровотеча зі статевого органу після побоїв. Вона  до цього мала проблеми зі здоров’ям. У неї виявили онкозахворювання.

Брат постраждалих дівчат впізнав головну нападницю. Жінка часто збирає милостиню в центрі Черкас. Наразі сестри намагаються отримати висновки судмедекспертизи.

Хотіли звернутися до судмедекспертів у Драбові, Золотоноші чи Смілі, але вони всі виявилися у відпустці, - говорить Міхаель Поп. – Але домовилися з черкаськими фахівцями, що вони приймуть. Та у смілянській лікарні медики все ж оглянули дівчат. Травматолог виявив струс мозку та забої м’яких тканин.

Чоловік побоюється, що поліція може допомогти зловмисникам уникнути серйозного покарання.

Кримінальна справа відкрита, але нам так і не сказали, за якою статтею, - обурюється брат побитих дівчат. – Аби не вийшло, що нападники заплатять лише штраф та й усе. Як я зрозумів, правоохоронці більше їм вірять, аніж моїм сестрам. Зараз шукаю свідків, які б підтвердили факт сутички.

Сільський староста Бойківщини  Людмила Герольд запевняє, що не чула про інцидент. Очільник Михайлівської об’єднаної  територіальної громади Андрій Донець допомагав постраждалим, коли ті звернулися до нього наступного дня.

Дівчата прийшли до мене 20 травня. І дійсно, на них були сліди побоїв, - розповідає Донець.  –  Я допоміг контактами, аби вони в Золотоноші зняли побої. Я їх не знаю, бо лише нещодавно керую ОТГ. Та на обліку ніде не перебувають. На вигляд нормальні й красиві дівчата. Я обурений випадком. Це ж не чоловіки, які можуть дати відсіч.

Виконувач обов’язків начальника відділу поліції Драбова Олексій Костогриз скептично ставиться до розповідей сестер. Подробиць не розповідає і запевняє, що події розвивались зовсім не так.

На даний час порушено кримінальне провадження за ознаками спричинення легких тілесних ушкоджень, - коментує Костогриз. – Одна громадянка нанесла пошкодження іншій. Призначені експертизи й проводиться досудове розслідування. Конфлікт стався з побутових причин. Наскільки мені відомо, їх ніхто не роздягав. У цій справі не зовсім все так, як розказують потерпілі. Вони чомусь і досі не звернулися до судмедекспертів.

Про постраждалих сестер Поп у Бойківщині мало знають. Кажуть, ті час від часу приїжджають, але на люди рідко виходять. На общину ромів час від часу раніше викликали поліцію, коли бачили незнайомців на території села. Проте нічого протизаконного вони досі не чинили.