Вітер зняв 400 квадратних метрів даху над приміщенням Тальнівського РЕМу

В понеділок, 24 лютого Черкаська область, як і багато інших в Україні, постраждала від натиску циклону «Юлія». Найбільших збитків зазнав Тальнівський район.

– О 10-30 налетів шквальний вітер, – розповідає керівник Тальнівського району електричних мереж Юрій Пашковський. – Наше підприємство знаходиться на одній із найвищих точок Тального. Вітер сягав позначки 27 метрів на секунду. Миттю зірвало шиферний дах. Донизу полетіли не тільки шматки шиферу, а й балки й крокви. Добре, що ніхто не постраждав. Вітер зняв увесь дах – 400 квадратних метрів. Уламки, що падали, побили автомобілі працівників. Наш голова правління Олег Самчук вже розпорядився в найближчі терміни відновити покриття. Стихія вдарила по всьому місту. Але найбільше дісталося енергетикам. Дорогою на село Майданецьке вітер зламав високовольтну опору й порвав кабелі.

Працівник Тальнівського РЕМу Юрій Телегань каже що побило шість автомобілів працівників.

– Слава Богу, я якраз від'їхав і моя машина не постраждала. А хлопцям добряче побило. В одній машині проламало дах, в іншій – погнуло й побило скло. В одній із садиб вирвало з коренем ялину. Частково зняло дах в одному із будинків на масиві Перемога. Дуже багато поривів ліній електропередач. Вчора (24 лютого – ВЧ) ми працювали до 21 години. Сьогодні, мабуть, також працюватимемо до вечора. У нас раніше траплялося, що падали окремі листи шиферу, але щоби крокви – ніколи.

У Монастирищі шквальний вітер зняв кілька листів із багатоквартирних будинків. В місцевому парку впало кілька вікових лип. У Христинівці зламало дерева на місцевому кладовищі. Вони впали й розтрощили кілька надгробків.

У Городищі від поривів вітру почала падати плитка місцевого універмагу. Городяни попереджували про небезпеку випадкових перехожих.

Вітер стихнув того ж дня після 18 години.