«Якби не карантин, у десятих числах квітня черкащан-призовників відправили б до навчальних частин»

Нагадаємо, в Україні військові комісаріати і територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на час дії карантину призупинили весняний призов громадян на строкову військову службу, – до окремого розпорядження. Черкаський обласний військовий комісаріат працює у режимі загальнодержавної боротьби з коронавірусом.

- Призов не відмінений, він просто відстрочений у часі на час дії карантину. Сьогодні призовників на медичні комісії не викликаємо, тому що медики так само перебувають на карантині. Ми продовжуємо роботу з військово-обліковими документами, надаємо онлайн- і телефонні консультації, – роз’яснив заступник військового комісара Черкаського обласного військового комісаріату Олег Захаренко.

Призов триває із березня по червень. Але у квітні місяці відправок не буде. Усе переноситься на травень-червень.

- Якби не карантинні заходи, то в десятих числах квітня ми вже відправляли б хлопців до навчальних частин, - додав Олег Захаренко.

Після виходу Указу президента України про черговий призов на строкову службу, незалежно від того, громадянин України призовного віку отримав повістку на медичну комісію, на виклик до військового комісаріату чи не отримав, він зобов'язаний у десятиденний термін особисто прибути до військового комісаріату за місцем свого обліку.

- Перед початком призову, комп'ютерна програма, в яку занесена база даних хлопців-черкащан  призовного віку видає, хто підлягає призову. Вона не видає дані на тих черкащан, які знаходяться на лікуванні, в яких є відстрочка на навчання або за сімейними обставинами і т.д. далечина з представників підприємств установ організацій ОСББ сільських рад військові комісаріати направляють туди перелік хлопців призовного віку яких вони повинні оповістити що їм необхідно прибути до військового комісаріату.

Так, на обліку перебуває близько 30 тис черкащан призовного віку. Повістками військкомат викликав близько 20 тисяч черкащан, з'явилось близько шести тисяч. Такі дані по минулому призову озвучив Олег Захаренко.

- А призвати нам необхідно близько 500-600 осіб. Ця цифра невелика, але ж більшість призовників ховається...