Загублені в тумані: подружжя, яке опинилося в полоні на човні посеред Дніпра, шукали сім годин

Водний патруль знайшов рибалок, які заблукали на Дніпрі через туман. Неподалік Дахнівки, в районі улюбленого місця рибалок «Мережик» із густого туману не змогло вибратись подружжя, яке попливло човном на риболовлю. Визначивши ймовірне місцезнаходження зниклих, інспектори вирушили на пошуки, які тривали всю ніч. Водний патруль сім годин витратив на пошуки загублених черкащан.

 

30 жовтня, близько 22.00, патрульні отримали на службовий планшет повідомлення про те, що малолітня дівчина просить допомоги для своїх батьків. Як стало відомо, чоловік і жінка віком до 50-ти років вийшли на човні на воду на риболовлю. Однак густий туман дезорієнтував їх і завадив перепливти Дніпро.

- Територіально ми перебували в межах Черкас, у районі яхт-клубу, неподалік Долини троянд. Близько 23.00 ми вирушили на пошуки, ввімкнувши проблискові маячки. Туман був такий густий, що на відстані до 10 м вже не було ніякої видимості. Туман на воді залежить від вітру і хвилями наступає. Вітру не було, тому густий туман був на великій площі, особливо на квадраті, де по орієнтуванню, могли знаходитися черкащани, - розповів командир роти з обслуговування водних об’єктів управління патрульної поліції в Черкаській області Юрій Німченко.

Заряду телефона вистачило, аби передзвонити доньці й розповісти, що з ними сталось. За словами Юрія Німченка, це була їх помилка, оскільки, розуміючи, що втрачаєте орієнтир, варто дзвонити в екстрені служби на 101 або 102.

Крім того, вони надіслали доньці п’ятисекундий ролик, яким вони показали місце, де знаходиться, а це туман і два дерева на фоні берега біля острова. На цьому зв’язок обірвався. По цих двох деревах співробітники водного патруля, а це Юрій Німченко, Станіслав Попович та Юрій Данілов визначили три ймовірних місця, де могли б перебувати рибалки.

- Оскільки ми вже п’ять років на воді в цій акваторії, тож визначили приблизне місце можливого перебування дорослих. Два дерева вдалині стали зачіпкою для пошуку, – пригадав Юрій Німченко.

За дві години зателефонувала донька загублених і повідомила, що батьки змогли підзарядили від мотора телефон. Працівники водного патруля врешті отримали дзвінок від загублених, які повідомили, що в них є всього 4% заряду телефона й що вони «сіли» на мілину, ходили на веслах навколо якогось острова і чують звіддаля звуки сирени.

- Спочатку ми намагались якомога ближче підійти до зниклих, криками і їх відповідями ви визначили орієнтир, однак шестиметровим човном ми не змогли пройти там, де їх легший металевий човен з меншою усадкою проходив. Вони бідні вже й похрипли, так кричали, однак їх крики губились. Добре, що вони опинились на мілині. Бо якби були глибина й шторм, невідомо, чим би все закінчилось… Було прийнято рішення вдягти захисні водонепроникні костюми і піти вбрід до них, - розповів Юрій Німченко.

Ускладнювало ситуацію те, що рятувальники ніби й чули крики черкащан, однак вони віддалялись, оскільки, як потім з’ясувалось, черкащани йшли слідом за водним патрулем. Близько шостої ранку поліцейським вдалося встановити місцезнаходження рибалок та надати їм допомогу.

Витягнувши човен із мілини і приставивши його до корми свого рятувального човна, інспектори доправили рибалок на берег. Вони виглядали стомленими й дезорієнтованими та, на щастя, медичної допомоги не потребували.

Зниклі часто й давно рибалили на місці, до якого відправились, в них є досвід, тому їх самовпевненість зіграла з ними злий жарт. Вони говорили, що думали, що і з закритими очима потраплять на це місце.

За словами Юрія Німченка, таких густих і тривалих у часі туманів, як наприкінці жовтня, ще ніколи не було. Тому їхня служба завжди готова прийти на допомогу, однак людина має бути сама свідомою і не йти на ризики.

Правила для тих, хто виходить на воду:

  • Якщо ви бачите, що насувається туман, виходьте на фарватер, орієнтуйтесь на буї, вони завжди підсвічуються, і йдіть вниз чи вгору по течії, куди вам треба, аби ви мали орієнтир.
  • Помилка зниклих у тому, що вони мали з собою один розряджений телефон. Жінка свій телефон лишила на причалі. Тож безпроводовий зарядний пристрій для телефона Повер-банк вам у поміч.
  • Якщо ви виходите на човні на воду, бажано мати з собою навігаційну систему. Хоч вона і «підглючує» в туман, однак допоможе вивести вас із пастки.
  • У будь-якій екстремальній ситуації набирайте екстрені служби - 101, 102, а не кума, брата, свата.
  • Не втрачайте час і заряд телефона на зйомки відео. Ці секунди можуть допомогти знайти і врятувати вас оперативніше.