Закласти сусіда та здати поліції дружину: як змінилася криміногенна ситуація в Черкасах за час карантину

На початку карантину до черкаської поліції звернувся чоловік. Він не хотів відпускати дружину у гості, тому зателефонував правоохоронцям та повідомив про те, що вона нещодавно повернулася з відпочинку у Єгипті. Час самоізоляції жінки ще не завершився, а вона вже зібралася "на гульки". Так, здавши благовірну поліції, чоловік примусив її залишитися вдома. У патрульній поліції Черкаської області розповідають: у карантинний період кількість звернень від громадян до поліції не скоротилася, однак змінилися причини цих звернень.

— Раніше ми щодня отримували від 50 до 80 звернень за добу від жителів обласного центру. Зараз кількість звернень залишається в цих самих межах. Однак ми відмічаємо суттєве зменшення кількості крадіжок, бо більшість магазинів зачинені, а у ті, які працюють, впускають не більше десяти осіб. Не працює громадський транспорт, тож кишеньковим злодіям попросту ніде промишляти, — аналізує речниця патрульної поліції в Черкаській області Зоя Вовк. — Так само скоротилась і кількість ДТП, бо черкащани переважно сидять вдома та не користуються приватним транспортом, автопотік на вулицях міста зменшився в рази.

Натомість збільшилась кількість звернень щодо порушень вимог карантину. Свідомі городяни пильно стежать за сусідами. Часто повідомляють, хто приїхав з-за кордону та не висидів необхідних двох тижнів вдома, про компанії, які збираються понад три особи біля під'їздів, на сходових майданчиках та поблизу магазинів. Доходить до того, що в панельних будинках, де погана звукоізоляція, сусіди закладають один одного: хтось кашляє, хтось гучно гостей приймає, а хтось робить ремонт. Звертаються і щодо підозрілих перехожих. Часто такі звернення небезпідставні.

— Уночі на спецлінію 102 очевидці повідомили про те, що у дворі будинку на вулиці Максима Залізняка шумить група людей, розпиває алкоголь та стріляє зі зброї. Коли наш патруль прибув на виклик, виявили осіб, які мали з собою зброю, — розповідає про пильність черкащан Зоя Вовк. — Завдяки карантину у нас з'явилося більше часу, аби зайнятися безпекою руху, перевищенням швидкісного режиму водіями, неправильним паркуванням.

У поліції зізнаються: не відзначають і різкого росту домашнього насилля у черкаських сім’ях, однак однозначно цю ситуацію оцінювати не можна, адже часто подібні ситуації до останнього замовчуються жертвами.