Зиму прогнозують теплою і дощовою

Кожного року напередодні зимового сезону наших громадян «жахають» суворою та затяжною зимою. Кожен має свій прогноз, одні говорять, що буде ну дуже сувора зима, але малосніжна, інші, що такої зими, як цього року, не було останні 30 років. Проте, лякати людей тим, що саме такою буде цьогорічна зима, поки що немає жодних підстав.

- Через «розхитаний» клімат робити точні прогнози зараз досить складно. Однак, загальні тенденції цілком зрозумілі: зим як 50-60 років тому, нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і  з хвилями екстремальних морозів, - говорить начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань

Зима на Черкащині – найскладніший у погодному відношенні сезон року, з великою кількістю небезпечних погодних явищ: снігопадами, хуртовинами, сильними  вітрами, ожеледдю, налипанням мокрого снігу, ожеледицею на дорогах, туманами.

У більшості останніх років зими на Черкащині були не суворі та малосніжні. Завдяки розташуванню Черкащини між теплою і вологою Атлантикою та холодним  взимку Азіатським континентом, зимовий період в нашому регіоні відрізняється нестійкими погодними умовами: чергуванням морозних періодів із періодами відлиг, різноманітними опадами.

За кліматом, у третій декаді листопада відбувається перехід до зимового режиму погоди, середньодобова температура переходить через 0º, випадають опади у змішаної фазі (дощ та сніг, мокрий сніг).

Відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру по території України на зимовий період 2019-2020 років, у листопаді-грудні 2019 року і в березні 2020 року середня місячна температура очікується близькою до норми, у січні-лютому 2020 року вищою на 1-1,5° за середню температуру за базовий період метеорологічних спостережень (1981-2010 рр.).

Нинішньої зими, погодні умови можуть зазнавати різких змін, а саме: короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, налипання мокрого снігу, утворення ожеледі.

Орієнтовний прогноз на холодний період буде уточнюватись місячними, декадними та короткостроковими прогнозами.

За прогнозом народного синоптика Леніда Горбаня, стійка зима прийде в Україну "чітко з 12 грудня". Три-чотири перших дня грудня місяця буде мінусова температура, потім 4-5 днів - плюсова, термометри покажуть +3 ... + 4 градуси. А з 12 грудня і до кінця місяця Горбань прогнозує мінусову температуру.

- Правда, морози невисокі - десь - 4 ...- 5, -11 ...- 12. І тільки 24-25 грудня можуть досягати -13 ...- 15", - зазначив Леонід Горбань. – Зима очікується з хорошими морозами - весь січень морозний. У лютому мороз сягатиме до -18 ...- 20. Сніг буде йти постійно. Великих періодів відлиги не передбачається. Практично вся зима буде дуже сніжна, - спрогнозував Горбань.