У Черкаському обласному краєзнавчому музеї триває проект «Ідентичність Середньонаддніпрянської писанки»
(м. Черкаси, вул. Слави, 1)
Це спільний мистецько-просвітницький проект Черкаського обласного краєзнавчого музею та Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Складовою проекту є сертифікована участь у процесі відродження писанкової традиції нашого краю. За основу взято одне з найдавніших видань фондово-бібліотечної колекції Черкаського обласного краєзнавчого музею «Описание колекции народныхъ писанокъ Лубенського Музею Н.Е. Скаржинськой. Выпускъ первый. (Всего 2219 рисунковъ). Составилъ С. К. Кульжинскій, 1899», яке потрапило до Черкаського обласного краєзнавчого музею в липні 1929 р.
Кінцевою метою проекту є створення каталогу з відтворених за книгою писанок із зазначенням авторів-виконавців, які своїми роботами дадуть нове життя традиційним схемам 120-літньої давнини. Проект розпочав свою роботу 26 березня 2019 р. та буде проходити протягом року до Великодніх свят 2020 р. Усіх охочий, і навіть тих, хто ніколи не писав писанок, запрошують долучатися до відродження наших традицій, завітавши до Галереї народного мистецтва (окрім неділі та понеділка) за адресою : вулиця Хрещатик, 251.
5 квітня ТРЦ «Любава» запрошує усіх на святкування свого Дня Народження
Відвідувачів із 10.00 до 21.00 чекає насичена розважальна програма, з виступом спеціального гостя – ALEKSEEV.
З 15.00 відбудеться святкова програма для дітей з веселими іграми, майстер-класами та конкурсами. Кожен охочий зможе зробити собі аквагрим у традиційних кольорах. На гостей чекають майстер-класи з моделювання 3D-ручкою та спеціальна зона з дронами, де кожен охочий зможе навчитись керувати ними. Підкріпитися можна буде в спеціальній зоні з безкоштовною солодкою ватою та попкорном.
Усім дітям, яким на момент 5 квітня 2019 року виповнилося 6 років, партнери свята подарують подарунки. А з 20.00 запрошують на концерт "ALEKSEEV"(живий звук). Завершенням грандіозного святкування о 21.00 всіх відвідувачів чекає смачний святковий торт.
Майстер-клас із виготовлення писанок
6 та 7 квітня з 12.00 до 13.00 в Черкаському художньому музеї (м. Черкаси вул. Хрещатик, 259) пройде майстер-клас із виготовлення писанок. Писанкарство вважають однією з найдавніших традицій в Україні. Кожна писанка – це яйце, яке несе в собі історію минулих поколінь, сакральний зміст, магічну силу оберегу та тепло рук майстра. Черкаський художній музей пропонує Вам дізнатися секрети старовинної техніки розпису.
7 квітня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї пройде майстер-клас із ліплення трипільських жіночих статуеток із глини.
Трипільці шанували своїх жінок, прирівнювали до Божества; численні досконалі та своєрідні зображення трипільських жінок у скульптурному втіленні дозволяють говорити про Трипільську Епоху Відродження як про один з головних етапів історії європейського мистецтва епохи енеоліту. Організатори запрошують пройти стежками стародавнього скульптора: замішати глину зі старовинної копанки та зліпити статуетку Трипільської Богині й відродити таким чином забуті на кілька тисячоліть традиції пращурів-митців,