В області минулого, 2020 року було зареєстровано 4609 шлюбів. Це майже на 2000 менше в порівнянні з минулим роком.
Вже традиційно зменшення кількості реєстрацій шлюбу пов’язано з тим, що 2020 рік був високосним. Саме в ці роки частина черкащан боїться одружуватись, відкладаючи цю радісну подію на інший період. Проте і карантин уніс свої корективи в життя та плани наречених. Але не всі були такі забобонні. Наймолодшою парою минулого року стали 19-річний наречений та 16-річна наречена з Черкаського району. Найстаршою парою, яка уклала шлюб, стали 94-річний наречений та його 66-річна супутниця з Уманського району, 91-річний наречений та наречена 68 років зі Звенигородщини, 81-річний наречений та на два роки старша наречена з Канівщини й наречений 72 років та наречена 74 років із Лисянський району. Отакої!
Карантинні обмеження 2020 торкнулись усіх сфер життя й робота відділів ДРАЦС не стала винятком. І якщо громадян приймали з дотриманням усіх карантинних вимог, які було запроваджено урядом для всіх державних органів, установ та організацій, то проведення урочистих реєстрацій шлюбу вимагає не лише дотримання вимог, а й певного креативу, аби ці вимоги не затьмарили свято наречених.
За словами начальника відділу ДРАЦС у Черкаській області Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Олексія Кулешова, навесні ведучі шлюбних церемоній в Черкаському міському відділі ДРАЦС першими порадували наречених вишитими масками при проведенні урочистих обрядів… Влітку ми задовольняли бажання наречених щодо виїзних реєстрацій шлюбу за межами відділу, водночас проводили традиційні урочисті церемонії в приміщенні Палацу одруження, але все ж з обмеженням до кількості гостей.
- Восени розпочали проведення урочистої реєстрації шлюбу в сквері Василя Симоненка біля міського Палацу одруження. Перевагами такої реєстрації стали свіже повітря та необмежений простір для всіх гостей, святкова арка в затишній атмосфері скверу, наші чудові ведучі з гарним звучанням та музичний супровід. Ну, і звісно, безліч ідей та ракурсів для фото та відеозйомки весілля.
Також в 2020 році в Черкасах, Умані, Смілі, Каневі та в с. Білозір’я продовжував функціонувати пілотний проект «Шлюб за добу». Всього за прискореною процедурою зареєстровано 623 шлюби, із них 207 – шлюби з іноземцями.
Рік був непростий, але приніс щастя черкащанам. Був і ще один позитивний момент: у 2020 році зменшилась кількість зареєстрованих розірвань шлюбу - 978 проти 1320 в 2019 році.
Кілька цікавих цифр
Найпізніше одружуються чоловіки в Ісландії - в 34,6 року, найраніше - в Україні – в 27 років.
Найпізніше виходять заміж шведки - в 33,5 років.
Наймолодші наречені в Азербайджані - 23,7 року (в Україні - в 25 років).