У Черкасах управлінська компанія «Нова якість» подала до судів декілька десятків позовних заяв про стягнення заборгованості за надані послуги. Це перша партія позовів до черкасців, які відмовляються платити за послуги «Нової якості». Якщо вимоги управителя про стягнення заборгованості будуть задоволені, кожному боржнику незалежно від суми боргу доведеться додатково заплатити понад 2 тисячі гривень судового збору.
Про початок нової судової кампанії «Нова якість» повідомила підписників на своїй сторінці у Фейсбук. Цей пост управитель проілюстрував солідним стосом позовних заяв, які вже мали потрапити до судів. Дякувати за це, згідно з повідомленням, боржники мають журналісту «Вікки» та правозахиснику Валерію Макеєву, який надає безоплатну юридичну допомогу черкасцям, які судяться із «Новою якістю».
«Наперед «дякуйте» пану Валерію за скасовані наказні провадження. Пояснюємо чому. Сьогодні до суду направили перші кілька десятків справ по заборгованості за послугу з вивезення негабариту. Перейшли від наказного до позовного провадження! Як і анонсували! Що це означає для боржника: втрачений час на судовий розгляд справи по суті; судові витрати та вартість послуг юристів, що в такому разі коштуватимуть у майже 25 разів дорожче. Для прикладу: у наказному провадженні це лише 200-300 грн, у позовному - понад 5000 грн», — говориться в повідомлені.
До сьогодні управлінська кампанія «Нова якість» намагалася боротися з боргами в судах за процедурою наказового провадження. Перевагами цієї форми судочинства є оперативність розгляду справ (він відбувається без участі сторін) та дешевизна. Вартість судового збору при цьому становить трохи більше 210 гривень. Однак за півроку розгляду подібних справ у Черкасах встановилася судова практика відмовляти «Новій якості». Суди знайшли формальну підставу відмовляти управителю, адже при наказовому провадженні не розглядається спір по суті. Суди лише констатують, що при зверненні заявник не дотримався вимог Цивільного процесуального кодексу в частині переліку документів, що мають бути подані разом із заявою про видачу судового наказу. Іншими словами, примусово стягнути борг за процедурою наказного провадження без наявності індивідуального договору «Нова якість» не може.
Інша річ позовне провадження — більш тривала й у десятеро дорожча процедура, адже розмір судового збору в такому випадку становить вже 2102 гривні. У цьому випадку суд розглядатиме вже суть спору — наявність договірних відносин та існування самої заборгованості. Таким чином у «Новій якості» обіцяють «представити доказову базу під час розгляду в суді», однак констатують, що «у результаті на понад 5 тисяч гривень постраждає гаманець саме черкащанина з боргом у кілька сотень грн».
Тим часом Валерій Макеєв ініціативу «Нової якості» називає «психологічною атакою». Нині його адвокатське бюро просить відгукнутися перших десятьох черкасців на яких управлінська компанія подала до суду. Усім обіцяють безоплатну юридичну допомогу.