У черкаський зоопарк із Дніпропетровської області привезли тримісячне вовченя
– Браконьєри рубали молодий ліс під Павлоградом Дніпропетровської області, – розповідає захисниця тварин з організації «Право на життя» Оксана Семехіна. – Знайшли й убили вовчий виводок. Пожаліли лише маленьке вовченя, бо вбивство останнього вважається поганою прикметою. Принесли в село до ферми. Тварину взяв місцевий дядько. Тримав його у вольєрі. Чим годувати – уяви не мав. Кормив об’їдками зі свого столу. Вовченя захворіло й майже помирало. Друзі повідомили мені. Наступного дня поїхала вмовляти господаря віддати вовка. До вечора ледве погодився. Подзвонили в харківський зоопарк. Там сказали, що ми вовченя не довеземо. Полетіли машиною в Павлоград, бо лік ішов на години. Місцеві ветеринарні лікарі вирішили показати характер. Мовляв, ставайте в чергу й чекайте. До того ж, нічого не обіцяли. Було вирішено їхати в Дніпро. Знайшли клініку й помістили вовченя туди. Вона мало ентерит – запалення кишок. Загалом витратили на лікування 12 тисяч гривень. Грошима помогла моя подруга Інна Станішевська з Києва. Тварина поправилася й виросла. Ми його назвали Тобіасом. Замість трьох кілограмів він став важити вісім. Спочатку їв кашу з м’ясом. Останні дні перед від’їздом до Черкас перевели лише на відбірну яловичину.
Оксана каже, що вовк став зовсім ручним.
– Грався з м’ячиком, лягав на спину, щоби ми йому чухали пузо. Але не любив гуляти на поводку. Тричі на день мусіли вигулювали вовченя вулицями міста. Агресії з боку домашніх собак не було.
Після лікування тварину відвезли до черкаського зоопарку.
– Ми давно хотіли мати молодих вовків, – розповідає директор Черкаського зоопарку Євген Ван. – Мали парочку, але вже у солідному віці. В недавно створеній експозиції «Земля ведмедів і вовків» Тобіасу буде відведено одну з головних ролей. Днями ще привезли трьох вовченят із Луцького зоопарку. Вони народилися в неволі.
Зараз усі вовченята на карантині. Їх не показують відвідувачам зоопарку. Загрози життю для жодного з них не існує.