Триває другий рік війни, й у Черкаській області потихеньку нарощують темпи ремонту доріг.
— Минулого року існувала заборона навіть на ямковий ремонт. Дозвіл треба було брати в обласній військової адміністрації. Зараз цю постанову скасували, — каже голова Катеринопільської селищної ради Володимир Коваленко. — У себе в громаді ми маємо велику проблему — дорогу Катеринопіль-Тальне-Маньківка. Це територіальна дорога, яка перебуває на балансі служби автомобільних доріг Черкаської області. Її стан просто жахливий. Чув, що навіть автобуси їдуть на Умань, а звідти на Маньківку, аби тільки не їхати цією дорогою. Минулого листопаду робили ямковий ремонт дороги від Звенигородки до Єрок. 500 тисяч на цей ремонт виділила компанія МХП. Але ремонт почали пізно, то зараз знову треба її робити. У себе в громаді ми ще в 2021 році зробили в'їзд в Катеринопіль, зараз ремонтуємо в селищі дороги комунального значення. Також зробили ямковий ремонт дороги Катеринопіль — Шпола.
Селищний голова Буків Сергій Залізняк досі згадує, що в 2022 році не отримав дозвіл обласної адміністрації на ямковий ремонт доріг Буки-Іваньки-Подібна та Жашків-Буки-Озірна.
— Минулого року ямковий ремонт обійшовся би нам в 1 мільйон гривень, а тепер стан доріг погіршився і на нього вже потрібно 3 мільйони. Через це я навіть посварився з Черкасами. Цього року дозволів, слава Богу, не треба. Однак з'явилася інша проблема — усі підрядні організації виявилися завантаженими саме ямковими ремонтами і знайти вільного підрядника дуже важко. Та ми сподіваємося, що вже на цьому тижні укладемо відповідні угоди й відремонтуємо проблемні 9 кілометрів обох доріг.
У Тальному вирішили відмовитися від ямкового ремонту доріг.
— У місті вирішили відмовитися від ямкового ремонту, бо він вкрай неефективний. Тому асфальтуємо дороги повністю. На цей рік склали план й будемо його дотримуватися. Ямковий ремонт робимо в селах. Дорогу Катеринопіль-Тальне-Маньківка не ремонтуємо, бо вона на балансі служби автомобільних доріг. Хоча в селі Мошурів, через яке проходить дорога, ми зробимо ямковий ремонт.
У Кам'янці ремонтуватимуть багато.
— Найперше, за кошти державного бюджету капітально відремонтують дорогу Кам'янка-Олександрівка, — каже міський голова Кам'янки Володимир Тірон. — Найближчим часом плануємо зробити ямковий ремонт дороги Кам'янка-Тимошівка-Баландине-Коханівка. Туди вже виділено мільйон, й очікуємо, що виділять ще. Також плануємо відремонтувати вулицю Людмили Борисової в місті, на що виділяємо 2 мільйони. За рахунок перевиконання бюджету хочемо зробити ремонт усіх доріг із сіл до міста. Місцевий підрядник ремонтує по 562 гривні за квадратний метр. Маємо також свій асфальтний завод у Косарях. Деякі дороги підсипає й самотужки ремонтує місцеве ЖКГ.
Потроху ремонтують дороги і в Золотоніському районі.
– У районі продовжуються роботи з ліквідації ямковості на автомобільних дорогах державного значення та загального користування місцевого значення. На сьогодні проводиться частковий ремонт на автодорозі державного значення Т-24-17/Н-08/ Чорнобай-Хрестителеве-Оржиця-Лубни на умовах співфінансування з підприємствами різних форм власності та господарювання Золотоніського району, а саме: СТОВ «Агрофірма «Маяк», СТОВ «АгроКо», ТОВ «Силікат-1», СТОВ «Маяк», ПП «Імперіал Плюс», корпорації «Дніпро», Лебединський насінневий завод та ТОВ «Транско», – пише на своїй сторінці у Facebook начальниця Золотоніської РВА Ірина Тернова.
Проведено частковий аварійний ямковий експлуатаційний ремонт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення: О 241920-2 Чорнобай-Мохнач, О 241919-2 /Н-08/-Мельники-Чехівка, О 240510-2 Піщане-Шабельники, О 241908-2 /Н-08/-Москаленки (на умовах співфінасування з ТОВ ім.Шевченка с.Москаленки).
– Незважаючи на обмежене фінансування дорожні служби прикладають максимальні зусилля для благоустрою автошляхів району. Роботи тривають, – зазначає чиновниця.
У Черкасах цього року під час поточного ремонту планують відремонтувати 130 тисяч квадратних метрів доріг на суму в 120 мільйонів гривень. Заплановано відремонтувати 47 вулиць і провулків.
— Навіть під час воєнного стану створення безпечних умов для пересування містом як для водіїв, так і для пішоходів, залишається важливим напрямком роботи міської влади. Цьогоріч намагатимемося охопити ремонтом автошляхи у різних куточках нашого міста, — каже міський голова Анатолій Бондаренко.
Начальник служби автомобільних доріг Черкаської області Руслан Левченко каже, що зараз основне завдання служби не будівництво, а експлуатація та утримання доріг. Кошти, які вдається знайти державі на ремонт доріг, спрямовуються в ті області, які найбільше постраждали від бойових дій.
У довоєнному 2021 році в Черкаській області відремонтували понад 251,8 км доріг державного значення і 115,3 км місцевого значення.