10 липня в Черкасах відбувся круглий стіл щодо незаконного будівництва на території села Мошни Черкаської області курятників “Нашої ряби”

У заході взяли участь мешканці селища, та експерти, які оцінили загрози та наслідки для екології області та життя і здоров‘я місцевих жителів можливість сусідства із курятниками. Про це повідомляє інтернет-видання Детектор ІНФО.

«Люди б’ють на сполох. Вони провели серію протестів і коли місцеві акції не дали бажаних результатів, пішли під ВР у Київ. Однак, навіть це не було ефективним, бо за «курячим монстром», холдингом «Миронівський хлібопродукт», стоїть український мільярдер Юрій Косюк та лобіст його інтересів у ВР – народний депутат Владислав Голуб», зазначають учасники круглого столу.

Ще в 2014 році, коли компанія-монополіст у галузі виробництва курятини «Миронівський хлібопродукт» (торгова марка «Наша ряба») заявила депутатам Мощнівської сільради, що збудує в їхньому селі 144 промислові пташники. Жителі села одразу виказали супротив проти будівництва, яке передбачає гори посліду на полях і нестерпний сморід вдень і вночі, а також становить загрозу забруднення води. Серед ризиків: ймовірність потрапляння азоту, фосфору, важких металів до навколишнього середовища, викиди в атмосферу – аміаку, метану, сірководню, ароматичних вуглеводнів, пилу, тощо.

Жодних громадських слухань щодо проекту у селі не було. Думку громади - не врахували ні у 2014 році, ні зараз.

Мета заходу екологів і мешканців селища – привернути увагу правоохоронних органів, місцевої влади та громадськості до загрози екологічної кризи в регіоні в зв’язку з черговою спробою відновити «курячу експансію Косюка і Голуба.