14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика з глиняного котловану

На старій човновій станції, біля Смілянської ТЕЦ, 9-річний Богдан, учень 3-го класу, запускав в небо іграшковий пінопластовий літачок. Через деякий час сильним поривом вітру літачка занесло до глиняного котловану, який був вщент заповнений технічною водою. Коли малий підбіг до котловану й намагався дістати улюблену іграшку, глиняний берег не витримав, і хлопчик вмить опинився у воді. На березі лишились троє дітей.

Фото з сайту antenna.com.ua

Фото з сайту antenna.com.ua

  • • Коли я спустився у воду, літачок почав відпливати від берега все далі,  -розповів Богдан.  – Я хотів його ногою дістать.

За інформацією  СмілаTV, саме на цьому обриві, тримаючись за кущі, Богдан намагався врятувати щойно придбану новеньку іграшку, але гілка не витримали ваги, обірвалася, й третьокласник опинився у воді. Реакція друзів була миттєвою - менші почали шукати палки, а за долі секунди поруч із Богданом уже був 14-річний Ярослав Степаненко.

Спочатку Ярослав намагався дістати малого за допомогою палки, але вона не діставала до Богдана.

  • Тоді я скинув куртку, штани і футболку і стрибнув за ним, - розповів Ярослав.  – Даша і Єгор допомагали мені потім вилізти.

Богдан після порятунку розповів, що намагаючись хоч якось підпливти до Ярослава, а плавати до пуття він не вміє, його навпаки, все більше відносило назад й затягувало.

  • Повз нас на велосипеді проїжджав наш сусід. Я попросив його заїхати до батьків Богдана і покликати їх, бо він був увесь у глині, брудний, знесилений та мокрий. Я дав йому свою куртку. Через пару хвилин тато забрав Богдана додому, і вже потім йому викликали швидку допомогу. Як виявилось, Богдан дуже сильно наковтався брудної води. Лікарі промили шлунок та сказали, що його життю нічого не загрожує - згадує рятівник.

Швидко зорієнтуватися в ситуації Ярославу, за його ж словами, допомогли знання з основ здоров’я, а ще отримані від матері знання як робити захвати на воді, якщо інший тоне. Мати, незважаючи на те, що син наражав себе на небезпеку, його вчинком пишається, бо ж учила синів, і старшого, і меншого, аби ніколи не ображали ні слабшого, ні меншого.

А мама Богдана, Наталя Федіна, ніколи й подумати не могла, що син може піти в таке небезпечне місце гуляти.

Обидва хлопчика навчаються в одній школі, і живуть навіть поруч. Тепер ці дві родини з  поєднані ще більше – життям своїх синів. Мама врятованого Богдана безмежно вдячні всім, хто долучився до порятунку її сина, бо ж вони врятували не просто її сина, він урятував всіх їх від біди. Та й однокласники Ярослава зі Смілянської школи №10 після пригоди дивляться тепер на справедливого, чесного, хлопця ще й як на справжнього мужнього чоловіка, небайдужого до чужого горя.

Старший брат урятованого Дмитро Федін пишається вчинком Ярослава і жалкує, що в момент небезпеки не опинився поруч, а тепер буде вчити меншого брата плавати, бо ж сам займається греблею.

А Ярослав тепер серйозно подумує про професію рятувальника. За мужній вчинок нашого земляка Ярослава Степаненка номінуватимуть на участь у всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року».